ILIRIADA PORTAL

Ora ėshtė Sun Jan 20, 2019 11:19 pm

SHTYPI

 • Temat
 • 30072017

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 245
 • 11112016

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 354
 • 31102016

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 340
 • 26102016
   
  kenga me e re e publikuar dje

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 376
 • 20072015
  Dhurata Kaloshi
  Mendimi se duhet tė shkruaja diēka nė lidhje me dyndjen e  kohėve tė fundit tė shqiptarėve drejt perėndimit, mė ka ndjekur prej ditėsh, por ajo qė mė nxiti t’i vihem punės, ishte njė shkrim i publikuar nė njė tė pėrditėshme gjermane,  nė tė cilin pėrshkruheshin disa nga arėsyet qė po i nxitnin shqiptarėt tė emigrojnė. Veē tė tjerash pėrshkruheshin shpresat e atyre qytetarėve qė ishin nisur apo do tė niseshin dhe zhgėnjimet e atyre qė tashmė kishin arritur nė tokėn gjermane.
  Unė besoj se ēdo njeri ka tė drejtė tė kėrkojė nė vendin e tij apo nė njė...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 589
 • 10092014

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 768
 • 14012014
   
  Odiseja e njė nėnshtetasi amerikan pėr tė ndarė pasurinė nė Gjykatėn e Tiranės
  9 seanca gjyqėsore tė zhvilluara nė tre vjet dhe pesė muaj seanca tė shtyra pėr shkak tė mosparaqitjes sė gjyqtares.
  Kėshtu ėshtė sorollatur pėr tre vjet me radhė njė qytetar me nėnshtetėsi amerikane, Mat Hito, i cili shpresėn...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 566
 • 01082012
  Rozeta Rapushi
  Cdo person qe ka ne proces nje ceshtje gjyqesore, padi, nga dita e sotme do te mund ta ndjeke ate ne cdo moment nepermjet nje kompjuteri. Ne ministrine e Drejtesise u inaugurua dje portali i ankesave on-line per sistemin e drejtesise, duke i dhene mundesi cdo personi qe brenda pak minutave te shohin se c'po ndodh me ankesen e tyre. "Nga sot, cdo qytetar ka mundesine reale te ndjeke dhe gjurmoje ceshtjen e tij 24 ore ne 24. Qytetaret mund te shohin ne cdo minute...

  nga ILIRI - Komentet: 0 - Shikime: 666
 • 08062012
  Lindita Ēela

  Prokuroria i jep tė drejtė ish Drejtuesit tė Parė tė policisė Shemsi Prenēit pėr hetimet ndaj mafies sė kromit nė Bulqizė. Pas njė hetimi tė drejtuar nga krerėt e Prokurorisė sė Pėrgjithshme vlerėsohen legjitime masat e ndėrmarra nga ish drejtuesi i policisė sė Qarkut tė Dibrės pėr parandalimin e korrupsionit dhe veprimtarisė kriminale nė minierėn e Bulqizės. Hetimi...

  nga ILIRI - Komentet: 1 - Shikime: 573
 • 28052012
  Pa busull: Po jetojmė nė qeverisjeje pa orientim e pa busull tė Shqipėrisė, kur s’jemi tė zotė tė pėrkufizojmė terma qė i shėrbejnė ndarjes e menaxhimit tė kufijve shtetėrorė

  Nishani: Thotė vetėm njė frazė “shfuqizimi…” duke ngecur nė baltovinėn e njė papėrgjegjshmėrie tė madhe tė departamenteve tė tij qė jam i sigurt se nuk e kanė kaluar nėpėr duar atė ligj

  Deputetėt: Tė mos e pranojnė, por ta kalojnė edhe njė herė tek ekspertė pėrkatės profesionalė pėr tė gjithė termat, pėrkufizimet...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 542
 • 27052012
  Mbreme ka perfunduar nata e fundit e Eurovizionit. Kengetarja shqiptare Rona ka interpretuar e treta ne radhe kengen e saj "Suus". Qe heret ajo eshte vlersuar nag specialistet me nota maksimale per zerin e saj. “Corriere della Sera” e krahasoi me Chaka Khan dhe Aretha Franklin, dy "gjigandet e funkut” dhe “te soulit”. E ndersa mbreme gjithashtu eshte komentuar nga komentatoret Belg si nje kengetare me nje ze te veēante dhe qe di se ēte beje me zerin e...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 593
 • 10052012
  Ilir Meta nė nėntor 2010: Ramėn e pres nė Gji tė Lalzit pėr njė ngjalė tė freskėt

  Nė nėntor tė vitit 2010, Partia Socialiste dilte nė konferencė pėr shtyp pėr tė denoncuar pasurinė e vėnė nga Ilir Meta, nė atė kohė ministėr i Ekonomisė. Nė qendėr tė sulmeve tė PS ishte vila e Metės nė Gji tė Lalzit dhe njė shtėpi nė qendėr tė ish- Bllokut nė Tiranė.

  “Si ka mundėsi qė njė njeri si Ilir Meta,...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 559
 • 08052012
  Qindra qytetarė tė Republikės sė Shqipėrisė, sot nė Tiranė zhvilluan njė marshim-protestė, nė Bulevardin "Dėshmorėt e Kombit" nė Tiranė, pėr tė protestuar kundėr qėndrimit tė ministres sė Punėve tė Brendshme tė Maqedonisė, Gordana Jankullovska dhe ministrit tė Punėve tė Brendshme tė Serbisė Ivica Daēiē, ndaj shqiptarėve tė Maqedonisė dhe tė Kosovės Lindore.
  “Ne jemi kėtu pėr tė mbrojtur tė drejtėn dhe pėr tė mbrojtur...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 513
 • 28042012
  Ish-drejtori i Policisė nė Qarkun e Dibrės, Shemsi Prenēi, nė njė intervistė ekskluzive pėr gazetėn “SOT”, ka sqaruar tė vėrtetėn e dorėheqjes sė tij. Prenēi deklaroi se akti i dorėheqjes ka ardhur pas njė bashkėpunimi tė njė grupi mediatik pranė qeverisė me Drejtorin e Shėrbimit tė Kontrollit tė Brendshėm.

  Ai pohoi se njerėzit qė shfrytėzojnė nė mėnyrė tė...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 557
 • 24042012
  Komisioni pėr pėrzgjedhjen e Monumentit tė 100-vjetorit tė Pavarėsisė ka pėrzgjedhur fitues projektin e kosovarit Visar Obrija dhe gjermanit Kai Roman Kiklas. Juria ka rėnė dakord me votėn e qytetarėve, tė cilėt kanė votuar online dhe drejtpėrdrejt monumentin qė do t’i ngjajė pak a shumė njė libri tė hapur.[/color]
  Projekti i propozuar nga bashkėpunimi mes dy arkitektėve nga Mynihu frymėzohet nga banesa tradicionale shqiptare. Ajo ėshtė e lartė, e gjatė dhe e gjerė prej tetė metrash...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 557
 • 07042012
  56 vjeēari Iliaz Tahiraj shqiptar, ka humbur jeten ne krye te detyres sot ne Bruksel. Sipas mediave belge viktima kishte 29 vjet qe punonte per firmen e MIVB dhe vitin e ardhshem do te dilte ne pension. Gjithashtu dy djemte e tij punojne po per te njejten firme.Te shtunen ne mengjes nje autobus i firmes ne fjale ka pasur nje perplasje me nje automjet ne "Redersplein" Bruksel. Firma ka derguar nje nga punonjesit e saj per te bere verifikimet e duhura. Punonjesi eshte sulmuar nga dy shoke...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 666
 • 17032012
  Ceshtja e disa pronave te trasheguara ne Tirane ka futur ne sherr familjen e Presidentit te Republikes, Bamir Topi. Akuzave te Hanke Topit ne adrese te Presidentit Topi, per falsifikim te dokumentacionit per pronat qe i takojne familjes se saj, te afermit e kreut te shtetit, i pergjigjen me te tjera akuza. Djali i xhaxhait te Bamir Topit, Fatmir Topi, deklaron se te gjitha pronat ne zonen e Linzes dhe te Shkozes, qe kane perfituar djemte dhe niperit e Dalip Topit, gjyshi i presidentit, jane marre me vendim gjykate duke disponuar dokumentet origjinale qe vertetojne pronesine...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 589
 • 09032012
  Detajimi i maketeve tė firmave ndėrkombėtare. Sot shpallet fituesi.

  Shtatė studio prezantuan dje nė ambientet e Akademisė sė Arteve projektet e tyre pėr zgjatimin e bulevardit dhe lumit tė Tiranės. Fituesi shpallet sot nė orėn 12:00. Bulevardi i ri do tė ketė njė gjatėsi 1.7 km, ndėrsa ėshtė parashikuar edhe zhvillimi i sipėrfaqes pėrreth saj nė plot 132.8 hektarė. Shtatė studiot e arkitekturės...

  nga ad - Komentet: 7 - Shikime: 934
 • 24022012
  Vendet e ballkanit kanė shpresa tė mėdha pėr njė bum tė naftės, tė cilat do tė reduktojnė ndjeshėm varėsinė e importeve nga vende tė tjera. Nis kėshtu njė artikull i agjencisė se lajmeve pėr Evropėn Juglindore SETimes.

  Nė ujėrat territoriale shqiptare nė Detin Adriatik mund tė gjenden edhe 1 miliardė fuci naftė, thekson artikulli. Mė tej nė shkrimin e SETimes, citohet intervista qė pėrfaqėsues tė qeverisė deputetė tė opozitės dhe specialistė tė sektorit energjitik dhe...

  nga ad - Komentet: 0 - Shikime: 589
 • 02012010
  Shqipėria ka pėrmbushur kriteret e vendosura nga BE-ja pėr lėvizjen e lirė tė qytetarėve. Pas anėtarėsimit nė NATO dhe paraqitjes sė kėrkesės pėr marrjen e statusit tė kandidatit pėr nė Bashkimin Europian, 2010-a shėnon momentin kur shqiptarėt do tė rrėzojnė edhe tullėn e fundit tė murit tė Berlinit qė i ndante me Perėndimin, duke bashkuar familjet me emigrantėt e tyre nė Evropė, por edhe duke kaluar nė njė status tjetėr tė tranzicionit tė tyre, 2010-a ėshtė viti kur shqiptarėt do tė ndihen europianė, 2010-a ėshtė viti i Shqipėrisė europiane

  nga ad - Komentet: 2 - Shikime: 733
 

Pėrdoruesit qė po shfletojnė forumin: Asnjė
Moderatorėt

Asnjė

Drejtat e ktij Forumit:

Ju nuk mund tė krijoni tema tė reja nė kėtė forum
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi

Legjenda
 • Mesazhe tė reja Mesazhe tė reja
 • Mesazhe tė reja [ Popular ] Mesazhe tė reja [ Popular ]
 • Mesazhe tė reja [ Locked ] Mesazhe tė reja [ Locked ]
 • Asnjė mesazh i ri Asnjė mesazh i ri
 • Asnjė mesazh i ri [ Popular ] Asnjė mesazh i ri [ Popular ]
 • Asnjė mesazh i ri [ Locked ] Asnjė mesazh i ri [ Locked ]
 • njoftimi: njoftimi:
 • Vėrejtje: Vėrejtje:
 • NIEWS,opinion,shtypi NIEWS,opinion,shtypi