ILIRIADA PORTAL

SHPREHJE FRAZEOLOGJIKE NGA ZAGORIA (SISTEMUAR NGA J. TELO)

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtė

14012009

Mesazh 

SHPREHJE FRAZEOLOGJIKE NGA ZAGORIA (SISTEMUAR NGA J. TELO)
1)Ajo ėshtė qė ta pish nė kupė.
avatar
JORZAGORITI

Numri i postimeve : 739
Age : 73
Reputation : 0
Points : 18628
Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

SHPREHJE FRAZEOLOGJIKE NGA ZAGORIA (SISTEMUAR NGA J. TELO) :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 1:28 am nga JORZAGORITI2)Kjo ėshtė thelė mbi bisht”

3) Po ti, ē’mė kapardisesh, sikur do tė na bėsh koqevenė e Pashkės sė Madhe?

4)Barku plot s’punon dot, barku firė s’punon mirė.

5)Mė zuri gjuha lesh e ti nuk po nxė akoma.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:44 am nga JORZAGORITI

- Dhe njėherė qė bėra drithė, m’u dogj gruaja nė b…

- Bamb e bumb – kėmborė e madhe…qumėshti – gjysmė okare…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:45 am nga JORZAGORITI

- Kur tė tė vinė ty mentė, s’do t’i hanė as qentė…

- Kokė do vėnė barunė, s’dėgjove, prandaj tė zunė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:46 am nga JORZAGORITI- Moj kokė e qenit, moj qene, qė s’dite pėr veten tėnde!

- Shikomė turinė, pa vumė kusinė…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:47 am nga JORZAGORITI

- Shikomė turinė, pa vumė kusinė…

- Mė vajti puna thelė mbi bisht

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:48 am nga JORZAGORITI

- Kujdes, se do tė ta pjek byrekun…

- Ē’m’u qepe si m…pas kėpuce?!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:49 am nga JORZAGORITI

- Ai ėshtė shosh e sit e mos gatuaj.

- Kataraq i derės, o fyt i bucelės!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:50 am nga JORZAGORITI

- Kjo nuse ėshtė uthull nga goja…
- Ata janė tre qe e dy pėndė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:51 am nga JORZAGORITI

- Njė nga dhia dy nga vija.
- Ē’mė dukesh si viē i palėpirė!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:53 am nga JORZAGORITI

- Ata u grindėn e u bėnė ēkul…
- Edhe dhi e zgjebosur edhe bishtin pėrpjetė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:54 am nga JORZAGORITI

- Ē’e do mallė e ē’e do gjėnė, kur s’ke grua(burrė) pėr tė qėnė…
- Mos u hiq lart e mbėdhe, po hiqu sikundėr je!


Edituar pėr herė tė fundit nga JORZAGORITI nė Wed Jan 14, 2009 10:55 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:56 am nga JORZAGORITI

- Ai ėshtė gdhiu ēoku e erru ēonga…
- Ti je ku rafsha, mos u vrafsha
.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:57 am nga JORZAGORITI

- Dhėntė e dhitė e Qeres, nami i Hasan Meres.
- Na rruat motėr e burrit, qė i vuri kratė murit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:57 am nga JORZAGORITI

- Rėndė-rėndė – bereqeti, u shtoftė si ujė deti.
- Merre me lėng, se mishi u mbarua.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 10:58 am nga JORZAGORITI

i zuri luga ujė e sikur ka zėnė Perėndinė nga ko…
- Sa hedh njė kėmbė tjetrėn ma ha qeni.


Edituar pėr herė tė fundit nga JORZAGORITI nė Wed Jan 14, 2009 10:59 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:00 am nga JORZAGORITI

- i dhashė shushavat, se nuk ia vlente.
- Sa hedh njė kėmbė tjetrėn ma ha qeni

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:01 am nga JORZAGORITI

- i dhashė shushavat, se nuk ia vlente.
- Po ti ē’mė je lėshuar si Shaqo Llapa?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:01 am nga JORZAGORITI

- Tė vaftė qafa prapa qė mbete kaq prapa nga dynjallėku!…
- Nuk ka prit tė presim tani, po nisu shpejt!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:03 am nga JORZAGORITI

- Atė e morėn shokėt nė tė hollė qėqėkuri…
- Tani po, e lidhe gomarin pėr rigoni.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:03 am nga JORZAGORITI

- Nuk ia thotė fare djali juaj pėr kėngė.
- T’u shoftė serseleja ty, qė kėrkon tė shkelėsh me kėmbė punėn time.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:06 am nga JORZAGORITI

- Hajde, pa do ta gjesh dhe ti koqen e kandilit.
- Ai tė shan nė tė gjithė kaptellėt…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:07 am nga JORZAGORITI

- Mos ia krih edhe shumė bishtin asaj, se aq mė shumė e pėrdredh.
- Nga tė pangrėnėt m’u prenė duar e kėmbė

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:08 am nga JORZAGORITI

- Rri urtė, se do tė tė kashais

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:09 am nga JORZAGORITI

- Ajo vete nė punė edhe kur ėshtė me bark te goja.
- Ku di tė hajė gomari tagji.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:10 am nga JORZAGORITI

- Ē’mė ecėn si kėrriēi para gomares!
- Atij i mbetėn rrathėt e shoshės.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:10 am nga JORZAGORITI

- Kėto janė kucura mbi karthja.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:16 am nga JORZAGORITI

- Mashalla, Moj gjitone, pėr kėtė lopė qė mė ke! Na, fabrikė ta ka gjinė.
- Syri yt nė b... tė qenit, moooj, se do mė ngordhē lopėn

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:17 am nga JORZAGORITI

- Hė, mo, e do nusen qė more?
- Mos mė fol kodra pas bregut!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:18 am nga JORZAGORITI

- Ai tė lan e tė lyen…
- Nuk e ha thatė ai...jo.


Edituar pėr herė tė fundit nga JORZAGORITI nė Wed Jan 14, 2009 11:19 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:20 am nga JORZAGORITI

Dy veta pėrgojonin njė tė tretė:
- Ai tėrė pikėn e ditės rri e ngroh vezė…
- Atij i ka zėnė luga lėng tani dhe nuk di ē’tė bėjė me paratė.
- Tani qė do t’i zbathi brashnjat shejtani, do ta shohim sa i zoti ėshtė…

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:21 am nga JORZAGORITI

- Ti, mor xhan, mos m’u vėrvit si evgjiti tė shoqes.
- O rri e ndėgjo, o mos mė xbarth dhėmbėt pa kuptim!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 11:24 am nga JORZAGORITI

- Sonte fleta me mendje tė mbledhur, - u tha bashkėbiseduesve Maliqi.
- Po tani si je? – e pyetėn. “Si muti nė shi, - u pėrgjigj ai.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 12:28 pm nga JORZAGORITI

- Ai ėshtė… “bėmė mama tė tė ngjaj”
- Kurse ajo ėshtė …”Tė qafsha, moj shegė!”

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Jan 14, 2009 12:29 pm nga JORZAGORITI

- Ku tė ha e ku tė dhėmb e bėmb.
- Mė bėn trupi miza-miza.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi