ILIRIADA PORTAL

Topi dekreton ligjin pėr Prokurorinė

Shko poshtė

15012009

Mesazh 

Topi dekreton ligjin pėr Prokurorinė
Tiranė -Presidenti i Republikės Bamir Topi ka dekretuar sot ligjin pėr Prokurorinė, njė ligj i kundėrshtuar ashpėr nga grupet e interesit, por i votuar nga forcat mė tė mėdha tė partive politike nė vend, duke pėrjashtuar LSI-nė dhe PDK-nė. Kuvendi e miratoi kėtė ligj me njė shumicė absolute votash prej 116 kartonė jeshil tė deputetėve, vetėm 2 votuan kundėr, 4 preferuan tė mos japim vendim si dhe njė deputet nuk mori pjesė. Kryeprokurorja Ina Rama, e ka kundėrshtuar nė disa pika draftin e paraqitur nga Ministria e Drejtėsisė, draft i cili kaloi pa vėshtirėsi.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi