ILIRIADA PORTAL

Minibashkite kunder kreybashkiakut Rama

Shko poshtė

17012009

Mesazh 

Minibashkite kunder kreybashkiakut Rama
Tirane - Kryetari i Shoqates se Njesive Bashkiake te Tiranes dhe Kryetar i Njesise nr.9, Armond halebi ka reaguar pas deklaratave te kryebashkiakut Edi Rama, lidhur me shkaqet qe cuan ne mosmiratimin e buxhetit 2009. Permes nje deklarate per shtyp, ai u shpreh se mosmiratimi i buxhetit nuk ka te beje me shkaqe politike, por ne te kundert Shoqata e Njesive Bashkiake ka shprehur qarte para se ky project te kalonte ne Keshillin Bashkiak.

ā€œRama u shpreh se ky buxhet eshte me i miri qe administrata e Bashkise ka hartuar deri me sot, por i kujtojme Rama se ky buxhet eshte nje kopje buxhetit te investimeve apo projekteve te parealizuara per vitin 2008. Paraqitja e prioriteteve nga ana Njesive Bashkiake nuk jane kerkesa vetem te kryetareve te tyre, por rrjedhoje e konsultimit dhe votimit te Keshillave te Njesive Bashkiakeā€, tha ai.

Halebi mohoi qe deklarata e tij te jete politike. ā€œKjo eshte nje deklarate e Shoqates se Njesive Bashkiake, ku nuk behet fjale qe te jemi vetem ne te majtet, por jane te majte dhe te djathte jane perfaqesues te zonave, ashtu sikurse eshte shprehur ne deklarate. Dhe po shprehim mendimin e qytetareve te Tiranes, problematikat e tyre, qe jua kemi kerkuar gjate gjithe kohes, ne menyre institucionale gjate diskutimit te buxhetit, Bashkise se Tiranes, qe te shikoje keto perparesi dhe te investohet ne toā€, vijoi ai.

Start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26256
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Minibashkite kunder kreybashkiakut Rama :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Jan 17, 2009 9:43 pm nga bulqizaku

œRama u shpreh se ky buxhet eshte me i miri qe administrata e Bashkise ka hartuar deri me sot, por i kujtojme Rama se ky buxhet eshte nje kopje buxhetit te investimeve apo projekteve te parealizuara per vitin 2008.
ēar hajduti me ēizme ka dal ki rama

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jan 18, 2009 2:21 am nga lidabica

Ky eshte MAFIOZI NR 1 ,ne Shqiperi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi