ILIRIADA PORTAL

Kryeparlamentarja Topalli merr pjesė nė ceremoninė e Betimit tė Presidentit Obama

Shko poshtė

19012009

Mesazh 

Kryeparlamentarja Topalli merr pjesė nė ceremoninė e Betimit tė Presidentit Obama
Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ėshtė nisur drejt Ėashingtonit, (SHBA) ku do tė marrė pjesė nė ceremoninė e betimit tė Presidentit tė zgjedhur Barak Obama, nė 20 Janar 2009. Zyra e shtypit e Kuvendit bėn tė ditur se "ceremonia, qė do tė mbahet nė mesditė nė Capitol, pritet tė ndiqet drejtpėrsėdrejti nga afro 4 milionė njerėz". Presidenti Barack Obama do tė kryejė betimin prej 36 fjalėsh dhe mė pas, do tė mbajė fjalimin e inagurimit, duke i folur kombit amerikan dhe botės pėr herė tė parė, si president i SHBA. Ngjarjet e inaugurimit tė Presidentit Obama, kanė filluar mė 17 janar me udhėtim me tren, qė u nis nga Filadelfia, pėr tė mbėrritur nė Ėashington D.C. "Pranvera e ngrohtė dhe ditė mė tė mira do tė vijnė pėr SHBA", deklaroi Presidenti i zgjedhur Obama, pasi mbėrriti me tren, nė Ėashington.
55
avatar
shqiptari

Numri i postimeve : 3347
Reputation : 8
Points : 19050
Registration date : 04/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kryeparlamentarja Topalli merr pjesė nė ceremoninė e Betimit tė Presidentit Obama :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Jan 19, 2009 11:59 pm nga shqiptari


Mania Obama arrin deri nė Kenia. Njė prodhues telefonash celularė ka nxjerrė njė treg njė model tė ri tė kėtij mjeti tė domosdoshėm pėr shoqėrinė e sotme. Ai ėshtė celulari qė mban emrin “Mi-Obama” dhe kushton vetėm 30 dollarė.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi