ILIRIADA PORTAL

40 mije agjente sigurie per Obama Day

Shko poshtė

21012009

Mesazh 

40 mije agjente sigurie per Obama Day
40 mije agjente sigurie per Obama Day
20/01/2009 19:05

Per betimin e Barack Obama u angazhuan rreth 40 mije agjente sigurie, 1 mije prej te cileve agjente te FBI-se.
Agjencia federale angazhoi edhe disa makina te blinduara, si ato qe jane derguar per te luftuar ne Irak, per te garantuar mbrojtjen e presidentit te ri ne oret ne vazhdim.

Gjithashtu, ne gatishmeri ishte edhe nje komande e levizshme, me aparate te sofistikuara komunikimi dhe kompjutera te lidhur me sisteme te dhenash.

Te pranishem ishin eksperte te eksplozivit, bashke me nje robot anti-bombe, si dhe nje ekip i policise shkencore. Nuk mungoi as skuadra e qitesve te zgjedhur, te cilet kishin nje detyre te dyfishte, te bllokonin agresoret e mundshem ose te eleminonon ndonje snajper te vendosur ne ndonje pike strategjike.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18375
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi