ILIRIADA PORTAL

Media angleze:Krimineli shqiptar Colaj, azilant

Shko poshtė

04022009

Mesazh 

Media angleze:Krimineli shqiptar Colaj, azilant
LONDER-Njė kriminel shqiptar i shumėkėrkuar nga drejtėsia shqiptare ėshtė kapur duke ecur nė rrugėt e Anglisė sepse ai ka fituar azil politik me identiteti tė rremė. Kėshtu shkruan sot revista prestigjioze britanike "Mirror".
Selami Cokaj, i cili iu ka shpėtuar prangave akuzohet pėr vrasjen e njė personi nė vitin 1994 si dhe pėr kryengritje tė armatosur, vendosje eksplozivi, etj.
Por Cokaj ka ndėrruar emrin dhe njihen nė Angli me Valtron Gashi, dhe nuk mund tė bėhet ekstradimi i ti pa u vėrtetuar identiteti, pasi ka fituar azil politik nė Angli vite mė parė. Ai ėshtė njė nga 100 kriminelėt mė tė kėrkuar tė Europės qė jeton nė Angli me identitet falso.
Pėllumb Seferi, shef i Interpolit shqiptar thotė se "Selami Cokaj ėshtė njė ndėr njerėzit mė tė kėrkuar sepse akuzohet pėr njė sėrė veprash penale". Ne kemi punuar pėr 11 vjet pėr tė ekstraduar Cokaj", shtoi ai. Sipas tij dy oficerė tė interpolit kanė qėndruar pėr dy muaj nė Londėr port nė momentin e fundit kur do kryhej ekstradimi autoritetet thanė se ai ėshtė azilant politik. Ai i ka treguar policisė britanike se ėshtė shtetas kosovar.
Ndėrkohė vetė Cokaj ka deklaruar pėr Sunday Mirror se ėshtė njė gabim qė ka ndodhur me identitetin tim dhe se unė nuk jam vrasės. Pra ai mohon tė jetė Selami Cokaj. Ai banon nė lokalitetin Notts tė Anglisė dhe lėviz lirisht nė gjithė shtetin. Qyteti shtrihet nė veri-lindje tė zonės qendrore tė Anglisė dhe kufizohet nga Lejēestershajėr nė jug, Linkolnshajėr nė lindje, Jorkshajėr nė veri dhe Derbishajėr nė perėndim.


Redaktoi: R.Dedaj
Shekulli
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Media angleze:Krimineli shqiptar Colaj, azilant :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Feb 04, 2009 3:22 pm nga lidabica

Nje gje s'e marr vesh me keta kriminele,si besojne se nuk do te zbulohen nje dite?Po pastaj ēdo te bejne,ku do te futen....E DREJTA VONON,POR KURRE S'HARRON.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 04, 2009 3:39 pm nga ad

Paradoksi me i madh qendron ne faktin se njerezit e ndershem vuajne jasht mase per tu pajisur me dokumente te rregullta qendrimi ne vendet ku kane emigruar sidomos angli, gjermani, belgjik, holland etj, ndersa kriminelet jo vetem jane pajisur me dokumente te rregullta por nje pjese e tyre kane fituar statusin e azilantit politik. Me kujtohet shprehja e nje emigranti shqiptar i cili i lodhur nga procedurat e pafund dhe te pasuksesshme per tu legalizuar me ne fund i thote nje nenpuesi te organit perkates; "per tu legalizuar ktu duhet te jesh ose kriminel ose handikap"

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi