ILIRIADA PORTAL

SHBA-tė i luten Zotit

Shko poshtė

04022009

Mesazh 

SHBA-tė i luten Zotit
Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, sė bashku me bashkėshorten, ndodhet nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku do tė marrė pjesė nė Mėngjesin e 57-tė Kombėtar tė Lutjeve . Kjo ceremoni do tė mbahet ditėn e enjte, mė datė 5 Shkurt nė Washington D.C, ky marrin pjesė kongresmenė, senatorė, drejtues tė Kongresit dhe administratės sė Presidentit Barack Obama, si dhe liderė dhe tė ftuar nga 160 vende tė botės.

Pjesėmarrėsit nė kėtė ceremoni do t'i luten Zotit pėr tė forcuar marrėdhėniet dhe pėr tė ēuar mė tej frymėn e bashkėpunimit dhe shpirtit tė miqėsisė. Berisha shkon nė Uashington me ftesė tė Komitetit Kongresional, qė pėrbėhet nga 36 senatorė dhe anėtarė tė Dhomės sė Pėrfaqėsuesve tė SHBA dhe nga anėtarėt e Kongresit Vernon J. Ehlers dhe Heath Shuler.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

SHBA-tė i luten Zotit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Feb 04, 2009 2:00 pm nga lidabica

Lutjet e tyre ,per Shqiperine,ne vesh te PERENDISE!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 04, 2009 2:14 pm nga ADMIN

Epo le te lutemi edhe ne me ta ,te gjithe sebashku le te lutemi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Wed Feb 04, 2009 10:49 pm nga neni 55

tradite e bukur kjo.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 04, 2009 10:52 pm nga flutura

po nje tradite shume domethenese...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi