ILIRIADA PORTAL

'Bollano firmosi prishjen e ndėrtimeve nė Jalė'

Shko poshtė

05022009

Mesazh 

'Bollano firmosi prishjen e ndėrtimeve nė Jalė'
HIMARE - Deputeti i LSI, Nikollaq Neranxi, ka lėshuar sot njė sėrė akuzash ndaj kreut tė Bashkisė sė Himarės, Vasil Bollano, deke e quajtur kryebashkiakun uzurpues e abuzant. Bollano ka firmosur pėr prishjet e ndėrtesave nė Jalė, ka vjedhur tokat e himariotėve dhe ka dhėnė leje ndėrtimi pa kriter pėr tė huajt", u shpreh Neranxi.
Veēanėrisht ai u ndal tek prishjet e ndėrtimeve nė Jalė, shumė tė komentuara ditėt e fundit, pas publikit tė raportit tė Bankės Botėrore pėr abuzimeve nė kėtė zonė bregdetare. Sipas deputetit Neranxi nuk ėshtė e vėrtetė ajo ē'ka Bollano deklaron se nuk ka pasur gisht nė prishjet nė Jalė. "Unė disponoj dokumente tė cilat kanė kėtu firmėn e kreut tė Bashkisė Himarė nė kėrkesėn qė ai bėnte pėr kėto prishje", u shpreh ai.
"Tre janė problemet me tė cilat pėrballen himariotėt dhe qė Neranxi ia adresoi Bollanos. Halli mė i madh i kėtyre banorėve janė tokat qė ua lanė tė parėt dhe qė ia grabiti kryetari i bahkisė. "Uzurpuesi ka thėnė se mė datėn 28 dhjetor 2008 do tė pėrfundonte raportin e komisionit pėr verifikimin dhe ndarjen e pronave. Ky mashtrues publik i krahinės e ka kaluar ēdo afat tė premtimeve dhe afateve tė parealizuara. Sot jemi nė datėn 4 shkurt por tokat nė Himarė, jo vetėm nuk kanė shkuar te i zoti, por janė grabitur dhe mė shumė", u shpreh Neranxi.
Por ajo ēka ėshtė mė e rėndėsishmja, sipas Neranxit, kryetari i bashkisė ėshtė bashkėpunėtor nė krimin e vjedhjes sė tokave, nė Jalė, Gjipe, Porto Palermo, nė kodrėn Goro, Llaman, Spile dhe Qeparo.
"Ndėrsa pėr lejet e ndėrtimit qė iu ka dhėnė tė huajve ai ka premtuar se do ta ēojė Bollanon para drejtėsisė, pasi lejet janė dhėnė pa asnjė kriter ligjor.


Redaktoi: Riviera Dedaj
Shekulli
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

'Bollano firmosi prishjen e ndėrtimeve nė Jalė' :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Feb 05, 2009 3:50 pm nga ad

ēben prokuroia jone e pavarur????????????? Shocked Shocked Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 05, 2009 3:59 pm nga lidabica

Mire te na e beje greku i qelbur Vasilis Bollanos,kur e le kjo qeveri,pse kur nuk vepron prokuria, si i behet me keta shkeles te ligjeve....Se s'eshte e para here qe ky grek i qelbur shkel ligjet shqiptare....Edhe qeveria qe ka marre votat tona ...gjum ariu....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi