ILIRIADA PORTAL

Poni: Rama u kap duke u vjedhur qytetarėve 14 milionė euro

Shko poshtė

06022009

Mesazh 

Poni: Rama u kap duke u vjedhur qytetarėve 14 milionė euro
Kryetari i grupit tė kėshilltarėve tė PD-sė Ferdinad Poni, reagon pas votimit tė djeshėm tė projektbuxhetit. Ai, siguroi sot qytetarėt e kryeqytetit se kėshilltarėt e kėsaj force do tė vazhdojnė tė qėndrojnė nė mbrojtje tė interesave tė tyre pėr tė mos lejuar shpėrdorimin apo grabitjen e asnjė qindarke tė komunitetit. Nė njė deklaratė pėr shtyp, z. Poni duke folur rreth mbledhjes dhe procesit tė votimit tė projektbuxhetit mbrėmjen e kaluar, tha se “ne sot denoncojmė spektaklin e shėmtuar dhe tė rrezikshėm qė Edi Rama u shiti qytetarėve tė Tiranės nė vend tė buxhetit lokal qė ata prisnin". “Provokimi, zhurma, mashtrimi qė kryetari Rama shfaqi personalisht, kishin si qėllim tė fshihnin tė vėrtetat e hidhura tė projektbuxhetit, shkeljet flagrante tė ligjit, te cilat i zbuloi grupi i kėshilltarėve tė PD-sė”, tha z. Poni. Sipas tij, Edi Rama u kap nė flagrancė duke i hequr buxhetit tė bashkisė tė paktėn 14 milionė euro, duke marre nga projektet pėr ndėrtime rrugėsh, shkollash, kopshtesh, qendrash komunitare, parqesh apo lulishtesh, tė paktėn 14 milionė euro dhe pėr t’i fshehur ato ne xhepa tė padukshėm personal. Ai u shpreh se, “Edi Rama i refuzoi qytetarėve dhe qytetit tė Tiranės edhe rreth 14 milionė euro te tjerė qė kėshilltarėt e Partisė Demokratike propozuan tė shtoheshin nė buxhetin e investimeve tė reja pėr vitin 2009, duke shkurtuar shpenzimet e pafund tė personelit dhe tė administratės sė fryre pafund dhe pėr qėllime personale e elektorale nga Edi Rama”.
Ndėr tė tjera, z. Poni tha nė deklaratėn e tij se blerja e drejtuesve tė mediave, deputetėve, kėshilltareve, partive politike, reklamat partiake apo fushatat elektorale nuk kanė lidhje me interesat dhe nevojat e qytetarėve tė Tiranės. “Prandaj dhe ne nuk mund t’i lėmė kėto 14 milionė euro pa destinacion”, tha ai duke nėnvizuar se Rama dje refuzoi t’ia kthente ato buxhetit tė bashkisė, madje shkoi deri atje sa prishi votimin.
Nė pėrfundim kreu i kėshilltarėve tė grupit tė PD-sė u shpreh se “ky grup do tė rrėzojė kurdoherė buxhetin e Edi Ramės, pėr tė votuar buxhetin qė ne propozojmė pėr Tiranėn dhe qytetarėt e saj. “Ne garantojmė qytetarėt e Tiranės se do tė vazhdojmė tė qėndrojmė nė anėn e tyre, nė mbrojtje tė interesave tė tyre pėr tė mos lejuar shpėrdorimin apo grabitjen e asnjė qindarke tė komunitetit, pėr tė penguar epshet e kryetarit, fatkeqėsisht ende nė detyrė tė bashkisė Tiranė, nevojat e organizatės bazė tė partisė sė tij, apo blerjen e mediave prej tij me tė paktėn 14 milionė euro”. Nė vend qė Rama t’i japė Tiranės buxhetin qė meriton, ai po kėrkon t’i imponojė qytetit buxhetin e tij personal dhe elektoral”.
SOT
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Poni: Rama u kap duke u vjedhur qytetarėve 14 milionė euro :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Feb 06, 2009 4:13 pm nga lidabica

Po e pashe turpin e rradhes se Edi Rames,ne TV.Po ky,psiqik, as nuk skuqet e as nuk zverdhet dhe as do t'ja dije per Banoret e Tiranes....por mjafton te mbushe xhepet e vet dhe te vazhdoje e te vazhdoje....majmuni....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 06, 2009 5:29 pm nga shqiptari

Si te skuqet??? Ai nuk u ka hy ktyne puneve qe te skuqet. Ato qe skuqen merren me te tjera pune.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi