ILIRIADA PORTAL

BERISHA TAKON CLINTON

Shko poshtė

07022009

Mesazh 

BERISHA TAKON CLINTON
Kryeministri Berisha, ka takuar sot pasdite Sekretaren amerikane tė Shtetit Hilari Klinton. Nė bisedėn mes tyre tema kryesore ka qenė anėtarėsimi i Shqipėrisė nė NATO, si edhe zgjedhjet nė vend. Tė dy bashkėbiseduesit kanė mundur tė diskutojnė edhe pėr ligjin e lustracionit, i cili sipas Berishės ėshtė njė ligj i plotė dhe kushtetues. Berisha ka siguruar Klinton se zgjedhjet qė do tė zhvillohen nė qershor do tė jenė tė lira dhe sipas standarteve tė kėrkuara. Ndėr tė tjera, Berisha e ka bėrė me dijeni Sekretaren amerikane tė Shtetit se Shqipėria ėshtė e gatshme pėr tė dėrguar trupa shtesė drejt Afganistanit. Kryeministri Berisha zhvilloi nė Uashington njė takim tė veēantė me gjeneralin Uesley Clark. Nė kėtė takim tė ngrohtė dhe tepėr miqėsor, Kryeministri Berisha vlerėsoi lart figurėn e gjeneralit Clark pėr ndihmėn e madhe dhe rolin qė ai ka luajtur pėr dhėnien fund tė barbarisė sė regjimit tė Millosheviēit kundėr tė drejtave tė njeriut nė Kosovė. Falė edhe kontributit tė zotit Clark, u shpreh Kryeministri Berisha, Kosova ėshtė sot njė shtet i lirė dhe i pavarur. Gjenerali Clark vlerėsoi reformat e qeverisė sė kryesuar nga Kryeministri Berisha dhe shprehu bindjen pėr rrugėn e sigurt tė Shqipėrisė nė NATO.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18540
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

BERISHA TAKON CLINTON :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Feb 07, 2009 8:22 pm nga lidabica

Me mbeshtetjen e plote te qeverise amerikane ,sa me shpejt ne NATO

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Feb 07, 2009 8:51 pm nga ADMIN

Zoti e ndihmofte Shqiperin edhe Ameriken

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Feb 07, 2009 11:08 pm nga shqiptari

amen

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi