ILIRIADA PORTAL

Partitė shqiptare kundėrshtojnė Cėrvenkovskin

Shko poshtė

10022009

Mesazh 

Partitė shqiptare kundėrshtojnė Cėrvenkovskin
Shkup - Partitė shqiptare janė pėr anėtarėsimin e Maqedonisė nė BE dhe nė NATO , e jo pėr ndarjen e saj. Deklarata e Presidentit maqedonas, Branko Cėrvenkovski, se shqiptarėt mund tė kėrkojnė ndarjen e Maqedonisė, nėse kjo e fundit nuk heq dorė nga beteja e saj rreth Maqedonisė antike, ėshtė cilėsuar nga partitė shqiptare si tendencė pėr ta zhvendosur problemin e ēėshtjes sė emrit tė shtetit tek shqiptarėt. Subjektet shqiptare kėrkojnė nga autoritetet maqedonase qė sa mė parė ta zgjidhin problemin e emrit, i cili mban peng anėtarėsimin e kėtij shteti nė Bashkimin Evropian dhe nė NATO. Kėtė deklaratė tė Cėrvenkovskit, partitė shqiptare nė Maqedoni e konsiderojnė si tendencė pėr ta hedhur problemin e emrit te shtetit tek shqiptarėt. Cėrvenkovski ka thėnė se shqiptarėt mund tė kėrkojnė ndarjen e Maqedonisė, nėse kjo e fundit nuk heq dorė nga beteja e saj rreth Maqedonisė antike, duke rrezikuar kėshtu procesin e integrimeve euroatlantike.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Partitė shqiptare kundėrshtojnė Cėrvenkovskin :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 6:26 pm nga ad

Natyrisht qe shqiptaret nuk mund te shprehen ndryshe.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi