ILIRIADA PORTAL

Gazeta Shekulli deformon deklaraten e zyres se Presidentit TOPI

Shko poshtė

10022009

Mesazh 

Gazeta Shekulli deformon deklaraten e zyres se Presidentit TOPI
Nga Teuta
Ne publikimin qe i ka bere deklarimit pergenjeshtrues te zyres se presidentit Topi ne lidhje me artikullin e botuar ne gazeten 55 nga Fahri Balliu me titull;
"Presidenti Topi, vizitė tė fshehtė nė banesėn e Edi Ramės nė Pezė"
gazeta Shekulli e ka deformuar kete deklarate duke i shtuar asaj paragrafe te cilat nuk egzistojne ne deklaraten ne fjale.
Shtesa qe i behet eshte;"........Ky ėshtė njė trillim i qėllimshėm me synime tė caktuara i "gazetarit" Fahri Balliu nė stilin e njohur tė pėrdorimit tė tij historik e sistematik nga tė gjitha sistemet e qeveritė, si dje nė komunizėm edhe sot nė demokraci. Ndėrsa dje pėrdorej gratis dhe me bindje nga nomenklatura e diktaturės, sot, pa tradhėtuar aspak natyrėn e tij, ofrohet duke u pėrdorur akoma mė lehtėsisht, duke dėshmuar se mbetet njė individ shumėpėrdorimėsh pėr cdo sistem.
Shekulli Online"

Ja deklarata origjinale marre nga;
http://www.president.al/shqip/info.asp?id=4856

Pėrgėnjeshtrim mbi lajmin aperturė tė gazetės "55".
9 shkurt 2009

Zėdhėnėsja e Presidentit tė Republikės pėrgėnjeshtron si krejtėsisht tė pavėrtetė lajmin e botuar mė datėn 9 shkurt 2009 nė gazetėn "55" sipas tė cilit Presidenti i Republikės ka zhvilluar njė vizitė nė shtėpinė e Kryetarit tė PS-sė, Edi Rama nė Pezė.

Presidenti i Republikės nuk ka zhvilluar anjė lloj vizite as nė banesėn nė fjalė, e as nė fshatin Pezė. Pėr tė informuar publikun, nė ditėn dhe orėn e pretenduar nė shkrim, Presidenti i Republikės ka qenė mes gazetarėsh nė njė festė ditėlindjeje tė njė kolegu tė tyre nė Durrės.


dhe ja deklarata e botuar tek Shekulli;

Presidenca: Topi nuk ka qenė nė shtėpinė e Ramės nė Pezė
Deklarata e mėposhtme pėr shtyp ka ardhur nga Zyra e Shtypit pranė Presidentit tė Republikės dhe lidhet me njė artikull tė botuar nė gazetėn 55, gazetė kjo e njohur si njė nga botimet afėr kryeministrit tė vendit. Po e percjellim per lexuesin, pa koment.
****
Pėrgėnjeshtrim mbi lajmin aperturė tė gazetės 55
"Zėdhėnėsja e Presidentit tė Republikės pėrgėnjeshtron si krejtėsisht tė pavėrtetė lajmin e botuar mė datėn 9 shkurt 2009 nė gazetėn 55 sipas tė cilit Presidenti i Republikės ka zhvilluar njė vizitė nė shtėpinė e Kryetarit tė PS Edi Rama nė Pezė. Presidenti i Republikės nuk ka zhvilluar anjė lloj vizite as nė banesėn nė fjalė, e as nė fshatin Pezė. Pėr tė informuar publikun, nė ditėn dhe orėn e pretenduar nga Fahri Balliu, Presidenti i Republikės ka qenė mes gazetarėsh nė njė festė ditėlindjeje tė njė kolegu tė tyre nė Durrės.
Ky ėshtė njė trillim i qėllimshėm me synime tė caktuara i "gazetarit" Fahri Balliu nė stilin e njohur tė pėrdorimit tė tij historik e sistematik nga tė gjitha sistemet e qeveritė, si dje nė komunizėm edhe sot nė demokraci. Ndėrsa dje pėrdorej gratis dhe me bindje nga nomenklatura e diktaturės, sot, pa tradhėtuar aspak natyrėn e tij, ofrohet duke u pėrdorur akoma mė lehtėsisht, duke dėshmuar se mbetet njė individ shumėpėrdorimėsh pėr cdo sistem".
Shekulli Online | 10/02/2009
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Gazeta Shekulli deformon deklaraten e zyres se Presidentit TOPI :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 10:46 pm nga flutura

dhe ku donin te dilnin me kete deformim????? Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 10:49 pm nga shqiptari

ērendesi ka ku donin te dilnin e rendesishme eshte qe ato kane shkelur ligjin duke shpifur dhe duke dhene informacion te rrem publikut. Skandal.
Tani presidenti duhet te pegenjeshtroje edhe botimin e Shekullit Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 10:52 pm nga flutura

ēudi si nuk e kane kapur kte gafe as ato te 55-ses Rolling Eyes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 10:56 pm nga shqiptari

kjo flet se sa e dobet eshte puna investiguese e gazetareve dhe zyres se informacionit ne digasteret e shtetit se as kto te presidences nuk e kan kap kte shpifje qe e rendon direkt presidentin........

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 11:00 pm nga ADMIN

Po me vjen mire se e kam Baban e nuses qe ben be ne gazeten Shekulli dhe une 100 here e kam kundershtuar se i ka disa artikuj te shpifur ajo gazete ,tamam kra per krah me ZERIN E POPULLIT ku ne te vertete nuk eshte zeri i popullit por zeri i shpifjes dhe i diktatures

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 11:04 pm nga shqiptari

ka shpifje e shpifje
kjo per mua eshte nje shpifje shume e ndyre Mad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 11:15 pm nga flutura

nuk ka shpifje me pak te ndyra ose me shum te ndyra ka vetem shpifje te ndyra Embarassed

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 11:16 pm nga ADMIN

flutura shkruajti:nuk ka shpifje me pak te ndyra ose me shum te ndyra ka vetem shpifje te ndyra Embarassed

Kjo eshte shume e vertete Mad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 11:22 pm nga shqiptari

skam dyshim qe neser do te kemi nje rreagin ne ndonje gazete per kete deklarate por ama ILIRIADA PORTAL qe e para qe e denoncoi kete shpifje.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 11:26 pm nga ADMIN

shqiptari shkruajti:skam dyshim qe neser do te kemi nje rreagin ne ndonje gazete per kete deklarate por ama ILIRIADA PORTAL qe e para qe e denoncoi kete shpifje.......

O vella po nuk e more vesh ti qe neve jemi te paret qe komentojme gjerat LIVE hyme ne rengun me CNN dhe BBC

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 10, 2009 11:29 pm nga shqiptari

Ska dyshim. Ktu jane bere edhe here te tjera denoncime te ketij lloji. Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 12:30 am nga lidabica

Keto lloje shpifjesh ne shtyp,ndodhin ketu tek ne ,per pasoje keta gazetare jane neper gjyqe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 1:23 am nga ADMIN

lidabica shkruajti:Keto lloje shpifjesh ne shtyp,ndodhin ketu tek ne ,per pasoje keta gazetare jane neper gjyqe

Gjygje te korroptuara thuaj Mad ti

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 1:06 pm nga shqiptari

media shqiptare eshte ende larg standarteve te vendeve te zhvilluara .........

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 1:38 pm nga ad

Mediat shqiptare lulezuan ne menyren qe lulezuan dhe partite politike ne zbatim te te njejtes direktive te dhen nga ramiz alia ne 91. Me krijimin e sa me shume partive do te krijoheshin edhe levat e tyre ca te deklaruara si te tilla e ca nen masken e te qenit te pavarur. Mungesa e shtypit te pavarur e ka demtuar dhe vazhdon ta demtoje rende konsolidimin e demokracise ne Shqiperi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 5:28 pm nga ADMIN

Teuta shkruajti:Mediat shqiptare lulezuan ne menyren qe lulezuan dhe partite politike ne zbatim te te njejtes direktive te dhen nga ramiz alia ne 91. Me krijimin e sa me shume partive do te krijoheshin edhe levat e tyre ca te deklaruara si te tilla e ca nen masken e te qenit te pavarur. Mungesa e shtypit te pavarur e ka demtuar dhe vazhdon ta demtoje rende konsolidimin e demokracise ne Shqiperi.

Eshte vertete per te ardhur keq ,po cfaj ka i shkreti populli here ketej here andes sikur te ishim nje top prej lecket

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 6:23 pm nga bulqizaku

poplli ti hape sėt mo fleje gjum.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 8:42 pm nga flutura

poplli ti hape sėt mo fleje gjum.....
ja myll fukarallėku syt

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 8:46 pm nga bulqizaku

fukarej fukarej po tan diten naper klubet ene restorantet ma tshtrenjta i kishe

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 2:53 pm nga edi li

Kjo gazeta eshte pacavurja e EDVIN RAMES qe e ka mesuar sekretin SI TE BEHESH MILIONER ( MJAFTON TI LEPIHESH KRYETARIT TE BASHKISE ).

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 3:37 pm nga bulqizaku

ene tu ja dhan sumen rames

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi