ILIRIADA PORTAL

Drejtori i minierės kėrkon zgjidhje

Shko poshtė

11022009

Mesazh 

Drejtori i minierės kėrkon zgjidhje
BULQIZE - Drejtori i minierės sė kromit Bulqizė, Petrit Duva, nė njė prononcim pėr mediat u shpreh dje se bllokimi i mjeteve tė tonazhit tė lartė pėr tė kaluar nė urėn e Matit po pengon evadimin e kromit nga miniera nė portin e Durrėsit. Ai u shpreh se drejtuesit ligjorė tė firmės koncensionare “Albanian Crom” i janė drejtuar me njė letėr zyrtare Ministrisė sė Ekonomisė dhe asaj tė Transporteve, duke kėrkuar gjetjen e zgjidhjes pėr bllokimin e mjeteve qė transportojnė krom, pasi kanė peshė mbi 24 tonė. “Mjetet tona tė tonazhit tė lartė peshojnė pa pasur ngarkesė afro 20 tonė. Pra, me logjikėn e policisė mjetet e minierės sė Bulqizės duhet tė lėvizin nga miniera nė Durrės me 6-7 tonė krom, gjė qė ėshtė totalisht e papranueshme. Ne kėrkojmė nga autoritetet e shtetit tė gjejnė njė zgjidhje, ndryshe puna nė minierėn kryesore nė vend pengohet dhe ecuria e saj vihet nė rrezik”, deklaroi Duva. h.p
Panorama
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Drejtori i minierės kėrkon zgjidhje :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 1:18 pm nga shqiptari

Policia nuk ka faj por as drejtoria e minieres nuk ka faj. Hekurudha rreshen-klos pikerisht kte parashikonte transportin e kromit. Per mua kjo veper duhej vazhduar.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi