ILIRIADA PORTAL

Edi Rama dhe vota mbi njė gotė raki…

Shko poshtė

11022009

Mesazh 

Edi Rama dhe vota mbi njė gotė raki…
Luan Rama
Nuk ėshtė se nuk mė ka tėrhequr vėmendjen apo se nuk mė ka bėrė pėrshtypje zhurma e madhe pėr buxhetin e bashkisė sė kryeqytetit dhe pėrdorja e saj pėr tė fshehur atė qė nė fakt ėshtė bėrė pa zhurmė me buxhetin nė dėm tė qytetarėve dhe qytetit, por teksa shihja kryetarin e radhės tė Partisė Socialiste nė pozitė mjerane tė shfaqej pėrballė kėshilltarėve, dhe edhe pėrballė qytetarėve me tė vetmen “armė” qė mund tė pėrdorte-nervozizmin, nuk mund tė mos ndjeja keqardhje pėr partinė nė tė cilėn kalova plot 17 vjet. Sepse Partia Socialiste nuk e meriton njė kryetar qė nuk ėshtė socialist dhe qė nuk di as tė sillet si socialist, qoftė edhe me kundėrshtarėt e djathė, e jo mė me qytetarėt.
Nervoz dhe arrogant, nė njė moment tė vetėm ai u shfaq edhe me mė pa dinjitet se sa njė i pirė qė nga gjithė sa tha pas votimrrėmujės, mbahet mend qė ishte nga ata qė votėn e kishte si gotėn e rakisė.
Pa dashur tė merrem me interpretimin procedural se sa i rregullt ishte votimi pėr buxhetin e Edit, po e vlerėsoj formalisht tė rregullt pėr tė shtruar pyetjen: a e meritojnė qytetarėt e Tiranės sė vitit 2009 votėn e “blerė” me njė gotė raki mbi tė cilėn tė mund tė ngrihet e tė qėndrojė qyteti ynė i Shekullit tė Ri?!...
Shqipėria ėshtė kėtu ku ėshtė e pėrpėlitet nė kėnetėn e tranzicionit pikėsėpari ngaqė kryetari apo kryeministri, deputeti apo kėshilltari vjen e bėhet kryetar, kryeministėr a deputet prej votės sė blerė apo mė keq se kaq, tė vjedhur prej banditėsh e kusarėsh gjithfarė. Ndaj nė vigjilje tė zgjedhjeve tė qershorit, votimi pėr buxhetin e Bashkisė sė Tiranės ėshtė parathėnia mė e shėmtuar qė pėr fat tė keq vjen pėr qytetarėt nga kryetari josocialit i Partisė Socialiste.
Kur duhej qė nė antitezė me mėnyrėn abuzive tė votimit e nė kundėrshti me praktikėn ligjore qė aplikon shpeshherė Kuvendi i Shqipėrisė, kryetari i Partisė Socialiste qė ėshtė partia mė e madhe nė kėshillin bashkiak tė Tiranės tė na ofronte standardin europian tė njė procesi votimi dhe sjelljen qytetare ndaj votės, nė fakt provoi se gjithė sa thotė lartė e poshtė ėshtė vetėm retorikė, ėshtė fasadė qė fsheh nė brendėsi tė njėjtin njeri, qė vetė voton dhe vetė numėron. Ēfarė ndodhi nė procesin e votimit nė kėshillin bashkiak, ėshtė as mė shumė dhe as mė pak ajo qė ka ndodhur edhe nė kongresin e fundit tė Partisė Socialiste; zgjedhje pėrfaqėsuesish nė forume pa asnjė kontribut pėr Partinė Socialiste jo prej votės, po prej gotės, paēka se jo me raki.
Duke iu rikthyer procesit tė debatueshėm tė votimit pėr buxhetin nė kėshillin bashkiak tė kryeqytetit dhe duke e qėmtuar atė me qetėsi, kuptohet lehtė se Edi Rama i kishte siguruar votat e nevojshme pėr ta miratuar atė buxhet. Por ndėrhyrja e tij arbitrare dhe e paprecedent nė proces duke bėrė vetė numėrimin dhe duke shpallur po vetė edhe rezultatin, e komprometojnė dhe e kontaminojnė rezultatin. Edhe kaq do tė mjaftonte qė njė njeri sadopak i pėrgjegjshėm tė reflektonte e tė kėrkonte pėrsėritje tė procesit nga e para, qoftė edhe pėr tė retushuar sadopak imazhin e vet.
Mirėpo qė tė reflektosh, qė tė dish tė kėrkosh ndjesė e tė ndėrtosh dialog me tė tjerėt, qė tė dish tė jesh qytetar nė komunikim, duhet mė sė paku tė jesh njeri qė udhėhiqesh prej arsyes e jo prej instinktit.
Panorama
avatar
shqiptari

Numri i postimeve : 3347
Reputation : 8
Points : 19210
Registration date : 04/01/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Edi Rama dhe vota mbi njė gotė raki… :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 6:25 pm nga bulqizaku

ki luan rama a o qai ish deputeti si e kapen tu vjedh votat nburrel Laughing Laughing orekujeja ēna ka gjet sha hajduti hajdutin Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 8:41 pm nga flutura

qai qai eshte Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 3:13 pm nga edi li

Me shume qejf ai ka hashashin dhe shiringat e droges prandaj kohet e fundit eshte lidhur me FERIDENE E HASHASHIT dhe shkon e drogohet ne PEZE.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 5:53 pm nga lidabica

Po mir vet, po ka drogu dhe gjithe ata KPD-aret e PS,ata ca ishin qe nga 50 vjetshi ,ca ky psikopati ,jane bere nje bande hajdutesh dhe horrash ,qe mbrojne njeri tjetrin,duke sulmuar te tjeret pa shkak.
Mbrojtja me e mire ,eshte sulmi-kjo eshte diviza e tyre.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 8:44 pm nga neni 55

ktu mduket se ka qen ke ai veni.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 8:46 pm nga neni 55Edituar pėr herė tė fundit nga neni 55 nė Thu Feb 12, 2009 8:52 pm, edituar 1 herė gjithsej

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 8:49 pm nga neni 55

KY KETU ESHTE EDI RAMA, POR SHIKOJANI ME VEMENDJE SYTE. CFARE MUND TE KETE VALLE?… FOTO ESHTE REALIZUAR NGA DENIS VOGLI NE DATEN 19 MAJ 2008
19 MAJ 2008 EDI RAMA NE KONFERENCE PER MEDIA

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 8:52 pm nga neni 55Edituar pėr herė tė fundit nga neni 55 nė Thu Feb 12, 2009 8:54 pm, edituar 1 herė gjithsej

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 8:53 pm nga neni 55

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 8:57 pm nga neni 55

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 9:01 pm nga neni 55

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 10:09 pm nga EDI LI

EDVIN 99-ci I CILI NUK ESHTE NE GJENDJE TE MBAJE SHERBIMIN URBAN ME PAGESE NE KRYEQYTET DHE E KA KATANDISUR ATE NE NJE GJENDJE MIZERABEL ME AUTOBUZA QE NUK I KA AS BANGLANDESHI , SHKON NEPER FSHATRA DHE PREMTON SHERBIM FALAS PER NXENESIT E STUDENTET .POR PAAFTESIA E TIJ ESHTE E DUKSHME, DHE GENJESHTRAT TE PAMORALSHME, TE DENJA VETEM PER 99-CAT.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 11:38 pm nga bulqizaku

ku i ke gjet mor kto resme Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 2:02 pm nga edi li

3450 ACWORTH DUE WEST.RD . NR SUITE 150 USA. Eshte adresa e Bankes ku ERJON VELIA 99-ci i EDVINIT ka fshehur dollaret e vjedhura nga MJAFT. Jo me kot eshte zgjedhur banka qe e ruan me me fanatizem fshehtesine e informacionit.Me siguri 99-ci VELIAJ ja ka sygjeruar edhe mikut te tij RAMA kete BANKE .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 6:09 pm nga ADMIN

edi li shkruajti:3450 ACWORTH DUE WEST.RD . NR SUITE 150 USA. Eshte adresa e Bankes ku ERJON VELIA 99-ci i EDVINIT ka fshehur dollaret e vjedhura nga MJAFT. Jo me kot eshte zgjedhur banka qe e ruan me me fanatizem fshehtesine e informacionit.Me siguri 99-ci VELIAJ ja ka sygjeruar edhe mikut te tij RAMA kete BANKE .


Ne cfare qytetit ose shtetit eshte kjo adres sepse edhe une po jam kurjoz ta shof se ku eshte

3450 ACWORTH DUE WEST.RD . NR SUITE 150 USA !!??

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 6:44 pm nga emigranti

pse te intereson????? Wink

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 6:55 pm nga ADMIN

emigranti shkruajti:pse te intereson????? Wink

Jo thjesht se jam kurjoz te shof cfare kapaciteti ose cfare benke eshte kjo

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 6:58 pm nga emigranti

Kapacitati eshte ai qe Rama dhe ma ha mendja gjith Ramallaret e botes fshehin paret e fituara pa djers.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 7:21 pm nga ADMIN

emigranti shkruajti:Kapacitati eshte ai qe Rama dhe ma ha mendja gjith Ramallaret e botes fshehin paret e fituara pa djers.

Une nuk po e ve ne dyshim perkundrazi desha te kompletoj nje deshmi ma te plote qe kush ta shofin mos te thone qe jemi duke ja futur kot sepse kjo adres nuk existon ,dhe eshte nje park femijesh ne shtetin GEORGIA me kete adres ,jemi nje forum qe bazohemi ne fakte dhe shume serjoz apo jo ,pershendetje per te gjithe ,faleminderit per mirekuptimin

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 7:23 pm nga emigranti

ke te drejte e kerkova dhe un ne internet dhe nuk egziston

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 7:55 pm nga nardlushnja

Edi Li Vizitor

Me bejne pershtypje shkrimet tuaja.Duket qe jeni tej e tej demokrat,dua te them saliberishist.
Pse nuk rregjistroheni dhe te mos mbeteni anonim????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 9:34 pm nga bulqizaku

allaj me than at tdrejten ki rob nuk vehet me qeveris .....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 9:42 pm nga ADMIN

bulqizaku shkruajti:allaj me than at tdrejten ki rob nuk vehet me qeveris .....

Po per i burgosur kalon ai me falni

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 9:47 pm nga neni 55

Po per i burgosur kalon ai me falni
ai e ka bo veten me koh per burg por prokuroria eshte mbushur me komisar te kuq qe jane ne sherbim te ketij damllaje

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Feb 14, 2009 1:54 am nga shqiptari

ai e ka bo veten me koh per burg por prokuroria eshte mbushur me komisar te kuq qe jane ne sherbim te ketij damllaje
per mua ligji i lustracionit eshte pak per ta pastruar prokurorine nga fara e keqe.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi