ILIRIADA PORTAL

Luksemburgu ‘po’ Shqipėrisė nė NATO

Shko poshtė

11022009

Mesazh 

Luksemburgu ‘po’ Shqipėrisė nė NATO
Luksemburg -Luksemburgu ka ratifikuar Protokollin e Anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė NATO. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga Ministria shqiptare e Punėve tė Jashtme, ku thekson se Republikės sė Shqipėrisė shpreh bindjen dhe ka marrė siguri tė plotė se edhe 4 vendet e tjera anėtare tė Aleancės qė ende nuk e kanė ratifikuar Protokollin e Anėtarėsimit, shumė shpejt, do tė pėrmbyllin tė gjitha procedurat e nevojshme, duke i hapur rrugė anėtarėsimit tė plotė tė Shqipėrisė dhe Kroacisė nė NATO, gjatė Samitit tė fillim prillit nė Strasburg-Kiehl.

Zv.Kryeministri dhe Minister i Punėve tė Jashtme tė Luksemburgut Jean Asselborn gjatė vizitės sė tij zyrtare nė Tiranė, pat theksuar se Luksemburgu shumė shpejt do tė ratifikonte njė protokoll tė tillė.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Luksemburgu ‘po’ Shqipėrisė nė NATO :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Feb 11, 2009 10:43 pm nga shqiptari

per hajer na qoft cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 12, 2009 2:24 pm nga lidabica

edhe pak kan mbet e ? Very Happy Very Happy Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi