ILIRIADA PORTAL

Njė tjetėr i pėrzgjedhur nga Obama largohet

Shko poshtė

13022009

Mesazh 

Njė tjetėr i pėrzgjedhur nga Obama largohet
Senatori amerikan republikan, Judd Gregg, ėshtė tėrhequr nga posti i kandidatit pėr Sekretar tė Tregtisė nė administratėn e presidentit Obama si rezultat i ndryshimeve qė ka mbi politikėn ekonomike.


Zoti Gregg tha se tė punonte nė administratėn Obama ishte tė bėnte shumė lėshime, duke patur parasysh konfliktin e papajtueshėm mbi paketėn ekonomike tė shpėtimit prej 789 miliardė dollarėsh.

Ai tha se kishte bėrė gabim qė kishte pranuar postin dhe se nuk ishte fokusuar sa duhet nė pasojat e tė qenit anėtar i kabinetit.

Vetė presidenti Obama e pėrshkroi veten optimist kur vjen puna te bashkėpunimi midis republikanėve dhe demokratėve.

"Njė gjė qė dua tė siguroj ėshtė qė njerėzit tė mos marrin nga ky nocion faktin se ne nuk mund tė bėjmė qė republikanėt dhe demokratėt tė punojnė sė bashku. Unė do tė vazhdoj tė punoj nė kėtė drejtim. Dhe do tė vijė momenti kur ne t'i kapėrcejmė kėto pengesa pasi populli amerikan ka nevojė pėr kėtė."

BBC
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Njė tjetėr i pėrzgjedhur nga Obama largohet :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Feb 13, 2009 2:08 pm nga flutura

ka dhe atje njerz qe nuk duan te marrin mbi supe ndonje deshtim te mundshem te ketij plani

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi