ILIRIADA PORTAL

"PS, e lidhur me komunizmin"

Shko poshtė

15022009

Mesazh 

"PS, e lidhur me komunizmin"
Thirrjeve per t'u terhequr nga ligji i lustracionit PD i pergjigjet me kujtimin e krimeve te komunizmit. Zedhenesi i grupit parlamentar te kesaj partie, Bumci, akuzoi dje PS se ishte nje trashegimtare e denje e Partise se Punes dhe kete e kishte treguar edhe me qendrimin e mbajtur per ligjin ndaj lustracionit. Ai tha se jane pikerisht arkivat e te kaluares ato qe vazhdojne te mbajne peng PS-ne. "PS mbahet peng nga lidhjet e shumefishta me regjimin komunist dhe historine e tij cnjerezore. Me qendrimin e saj ndaj ligjit te lustracionit, PS po deshmon se eshte trashegimtare e vertete e Partise se Punes dhe e historise mizore te krimit komunist, kunder popullit te tij". Sipas tij, kreu i PS, Edi Rama nuk ka forcen e duhur per shkeputur lidhjen me te shkuaren komuniste, ndonese dite per dite flet per ndryshimin. "Ai nuk eshte ne gjendje te denoje krimin komunist, duke deshmuar se emri i vertete i tij eshte "Edi Dosja", deklaroi Aldo Bumci, zedhenesi i grupit te PD-se. Por sipas Bumcit, asgje nuk do ta pengoje Shqiperine qe te arrije kete standard moral kaq te nevojshem, duke denuar dhe u distancuar nga krimet e komunizmit. Bumci u shpreh i vendosur ne emer te deputeteve demokrate se, asgje nuk do ta ndale ligjin e lustracionit. "Populli shqiptar nuk ka asnje arsye morale dhe historike qe te mos jete i barabarte me polaket, ceket, hungarezet qe i denuan krimet e komunizmit dhe u distancuan prej tij", tha Bumci
Koha Jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23788
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

"PS, e lidhur me komunizmin" :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Feb 15, 2009 5:37 pm nga shqiptari

PS nuk esht e lidhur me komunizmin ajo eshte vete komunizmi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Feb 15, 2009 5:49 pm nga ADMIN

shqiptari shkruajti:PS nuk esht e lidhur me komunizmin ajo eshte vete komunizmi.

Vetem se nuk jetojme me te gjithe ne BLLOK

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Feb 15, 2009 6:07 pm nga edi li

PS-ja po perpiqet me mish e me thonj te pengoje hapjen e dosjeve. Kushedi sa te renda do jene spiunlleqet, krimet , pislleqet , vrasjet , maskaralleqet qe ka bere kjo force politike ne kurriz te SHQIPTAREVE. Degjova nje emision ku nje i denuar ne vitet 1990 me mbiemer DHIMITRI i torturuar ne menyre cnjerezore ,i mbajtur me kokore gome per 13 dite , te cilit i kishin thyer edhe dhembet me shqelm vetem e vetem se kishte dhene lajmin se do zhvillohej nje demostrate . (behet fjale per vitet 90). Ai tha se akoma i shihte persekutoret te talleshin e te zgerdhiheshin me te dhe ai vete ndihej i pafuqishem per hakmarje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Feb 16, 2009 12:55 am nga bulqizaku

Ai tha se akoma i shihte persekutoret te talleshin e te zgerdhiheshin me te dhe ai vete ndihej i pafuqishem per hakmarje.
i njef kush ja ka the dhamt ene pret kur tja marre hakun sala????? allaj durim tmadh paska......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Feb 16, 2009 12:42 pm nga lidabica

edi li shkruajti:PS-ja po perpiqet me mish e me thonj te pengoje hapjen e dosjeve. Kushedi sa te renda do jene spiunlleqet, krimet , pislleqet , vrasjet , maskaralleqet qe ka bere kjo force politike ne kurriz te SHQIPTAREVE. Degjova nje emision ku nje i denuar ne vitet 1990 me mbiemer DHIMITRI i torturuar ne menyre cnjerezore ,i mbajtur me kokore gome per 13 dite , te cilit i kishin thyer edhe dhembet me shqelm vetem e vetem se kishte dhene lajmin se do zhvillohej nje demostrate . (behet fjale per vitet 90). Ai tha se akoma i shihte persekutoret te talleshin e te zgerdhiheshin me te dhe ai vete ndihej i pafuqishem per hakmarje.
Eshte shume e dhimbeshme,edhe une e ndoqa ate rrefim te Vasil Dhimitrit...Ai ishte invalid qe nga ato tortura te vitit 1990,kur ne Europe rrezohej komunizmi,tek ne ende torturoheshin barbarisht per nje fjale goje.Dhe keta MONSTRA duan te mos zbatohet ligji i spiuneve ?Po ta harrojne ate ,bile shume i bute eshte ky ligj,Kriminelet,se ende na prishin gjakun kur i shohim te ne zgerdhihen neper ekrane.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi