ILIRIADA PORTAL


Join the forum, it's quick and easy

ILIRIADA PORTAL
ILIRIADA PORTAL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prokurori Plepi: Nuk kam marre para as kam bere pazar"

Shko poshtė

15022009

Mesazh 

Prokurori Plepi: Nuk kam marre para as kam bere pazar" Empty Prokurori Plepi: Nuk kam marre para as kam bere pazar"




Tirane- Prokurori i Tiranes, Aleksander Plepi do te qendroje ne "arrest shtepiak", deri ne perfundim te hetimeve. Dje Gjykata e Tiranes, ka vleresuar te njejten mase sigurie te caktuar ne mungese, ndaj prokurorit Plepi. Ndersa ka vendosur qe, dosja te delegohet ne Gjykaten e Elbasanit, per shkak se Plepi ka qene pale e shume gjykimeve ne Gjykaten e Faktit. Procesin e djeshem gjyqesor e kane ndjekur nga afer edhe 2 perfaqesuese te ambasades amerikane. Nderkohe qe seanca eshte zhvilluar me replika te forta te ligjit. Prokurori Plepi, ka argumentuar se nuk ka lidhje me kete ngjarje. "Nuk kam marre dhe as nuk kam bere pazar, e jo me te kem takuar njerez per t'u kerkuar ryshfet, per ulje te denimit", mesohet te kete argumentuar prokurori Plepi. Madje ai, i ka sqaruar kolegut te tij, qe e ka marre nen hetim, se nuk e kishte takuar asnjehere motren e Besnik Brakes, ashtu sic pretendonte akuza. Nga ana tjeter, prokuroi i kesaj ceshtjeve pretendon se provat ndaj kolegut te tij, bazohen ne pergjime me fotografi, te cilat mendohet te jene bere ne ambiente ku prokurori Plepi, ka takuar te afermit e Brakes. Por ne te kunder te argumentimeve te prokurorit, motra e Brakes, Violanda Braka ka argumentuar se jo vetem qe nuk e njeh prokurorin Plepi, por kete te fundit nuk e ka takuar asnjehere. Ndersa ne transkriptimet telefonike, permendej nje bisede e Plepit me te pandehurin Panajot Dhiamandi, personi me te cilin ka kontaktuar dy here ne telefon Plepi. Nga transkriptimi i ketyre bisedave mesohet se Plepi, e ka sqaruar Dhiamandin qe nuk mund te nderhynte per ulje denimi ndaj Brakes, madje sipas transkriptimeve, Plepi e ka genjyer disa here Dhiamandin, per vendet e takimeve, ku asnjehere nuk ka shkuar.

Vendimi

Mesohet se nje dite para se Besnik Braka eshte denuar, Plepi i kishte vene ne dukje Dhiamandit, qe gjyqi do te shtyhej. Ne te kundert bashkeshortja e tij, e cila ishte edhe kryesuesja e trupit gjykues, e ka denuar Braken edhe me nje vit me shume se vendimi i dhene heren e pare nga po kjo gjykate, vendim i cili u prish nga Gjykata e Apelit.

Lenda narkotike u zbulua nga pergjimet telefonike

R.C
Koha Jone
ILIRI
ILIRI

Numri i postimeve : 4300
Reputation : 48
Points : 34321
Registration date : 06/12/2007

http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: reddit

Prokurori Plepi: Nuk kam marre para as kam bere pazar" :: Komentet

shqiptari

Mesazh Sun Feb 15, 2009 5:36 pm nga shqiptari

shume kontraditore deshmite ........

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi