ILIRIADA PORTAL

Parlamentarėt serbė mblidhen nė Mitrovicė mė 17 shkurt

Shko poshtė

16022009

Mesazh 

Parlamentarėt serbė mblidhen nė Mitrovicė mė 17 shkurt
Mitrovicė-Ditėn e festimeve pėr njė vjetorin e pavarėsisė sė Kosovės, parlamenti serb pritet tė mbajė njė seancė nė Mitrovicė, si sfidė ndaj institucioneve kosovare. Mė shumė se 250 deputetė serbė do tė udhėtojnė tė martėn drejt veriut tė Mitrovicės, pėr tė rikonfirmuar mbėshtetjen pėr serbėt e Kosovės.

Kryetarja e parlamentit serb, Slavica Djukic-Dejanovic, ka thėnė se mbajtja e seancės nė veri tė Mitrovicės do tė bėhet pas kėrkesės sė kryetarėve tė komunave paralele serbe tė Kosovės. Ajo ka thėnė se transporti pėr nė Zveēan tashmė ėshtė siguruar, dhe do tė zgjasė 5 orė rrugė me makinė nga Beogradi.

Nga ana tjetėr, qeveria e Kosovės nuk ka ndonjė plan pėr njė rast tė tillė. Zėdhėnėsi i qeverisė, Memli Krasniqi, ka thėnė se nuk mund tė pėrgjigjet cili ėshtė plani, ndaj pyetjeve hipotetike nėse do tė lejohen deputetėt serb tė hyjnė brenda Kosovės apo jo. Sipas tij, parlamentarėt serbė do tė lejohen tė hyjnė nė Kosovė si qytetarė por jo si zyrtarė shtetėror.

Ministri i Jashtėm serb, Vuk Jeremiē, bėri thirrje disa ditė mė parė pėr djegien e pikave kufitare nė veri tė Kosovės, mė 17 shkurt. Krerėt e lartė shtetėror dhe pėrfaqėsues ndėrkombėtar kishin kritikuar deklaratat pėr dhunė qė vinin nga Beogradi.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Parlamentarėt serbė mblidhen nė Mitrovicė mė 17 shkurt :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Feb 16, 2009 3:56 pm nga shqiptari

dhe do te lejohen nga EULEX dhe KFORI e UMNIK te futen ne Kosove????????? Shocked Shocked Shocked Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi