ILIRIADA PORTAL

Obama, mesazh urimi presidentit Sejdiu

Shko poshtė

16022009

Mesazh 

Obama, mesazh urimi presidentit Sejdiu
Prishtinė-Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Barak Obama, i ka dėrguar Presidentit tė Republikės sė Kosovės, dr. Fatmir Sejdiu, njė mesazh urimi me rastin e 17 Shkurtit, pėrvjetorit tė parė tė shpalljes sė pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės. "Nė emėr tė popullit amerikan, ju pėrgėzoj ju dhe qytetarėt e Kosovės nė pėrvjetorin e parė tė deklaratės historike tė pavarėsisė sė Kosovės mė 17 shkurt. Derisa populli i Kosovės punon drejt njė ardhmėrie tė pėrbashkėt, unė dua tė theksoj qė SHBA tė do tė vazhdojnė tė mbėshtesin njė Kosovė multietnike, tė pavarur dhe demokratike, nė pėrpjekjet e saj qė ta zėrė vendin e merituar si anėtare e plotė e bashkėsisė sė shteteve", thuhet nė kėtė mesazh urimi tė Presidentit amerikan Barak Obama.
Start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Obama, mesazh urimi presidentit Sejdiu :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Feb 16, 2009 4:39 pm nga shqiptari

Urime Kosove. Gezuar pavarsine! cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi