ILIRIADA PORTAL

Shqipėria nė NATO, Holanda miraton protokollin

Shko poshtė

17022009

Mesazh 

Shqipėria nė NATO, Holanda miraton protokollin
Bruksel Holanda ka mbyllur sot protokollin e anėtarėsimit tė Shqipėrisė pėr nė NATO. Me vendim tė senatit tė Mbretėrisė sė Vendeve tė Ulėta pėr ratifikimin e Protokolleve tė Anėtarėsimit tė Shqipėrisė dhe Kroacisė nė NATO, arrin nė 25 numri i vendeve qė i kanė hapur rrugė Shqipėrisė nė rrugėn e saj drejt anėtarėsimit me tė drejta tė plota nė organizatėn e Atlantikut tė Veriut.

“Vendimi i sotėm i Senatit holandez ėshtė shprehje e mbėshtetjes dhe besimit tė kėtij vendi anėtar tė Aleancės ndaj Shqipėrisė, vlerėsim ndaj reformave tė thella tė ndėrmarra vitet e fundit nė vend dhe kapaciteteve tė vendit tonė pėr tė kontribuar nė sigurinė e kolektive”-thuhet nė njė deklaratė tė Ministrisė sė Jashtme tė Shqipėrisė.
Start
avatar
bulqizaku

Numri i postimeve : 1292
Reputation : 20
Points : 18821
Registration date : 18/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Shqipėria nė NATO, Holanda miraton protokollin :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Feb 17, 2009 5:46 pm nga ad

Ja dhe nje njgjarje tjeter e rendesishme per kombin tone per te cilen duhet te gezohemi. Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 17, 2009 6:11 pm nga lidabica

Sa mire,u shtua edhe nje cheers cheers cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 17, 2009 7:27 pm nga edi

OK HOLANDA , FALEMINDERIT.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Tue Feb 17, 2009 9:15 pm nga ilda

shyqyr

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Tue Feb 17, 2009 9:19 pm nga neni 55

Simbas TVSH ratifikimet e shteteve anetare te NATOS ishin permbyllur te gjitha. cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 17, 2009 9:49 pm nga shqiptari

Eshte edhe Greqia qe si gjithmone e fundit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 18, 2009 12:01 am nga ad

Se shpejti do kemi lajme dhe nga Greqia per kte ēeshtje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 18, 2009 1:57 am nga ad

Siē e thash pak me pare me lart lajmi i mire nga Greqia ka ardhur pasi dhe ajo e ka permbyllur sonte protokollin e anėtarėsimit tė Shqipėrisė pėr nė NATO duke i hapur rrugen formalizimit te anetaresimit me te drejta te plota te Shqiperise ne NATO ne samitin e Prillit. Le te shpresojme se anetarsimi ne NATO do ta beje me te lehte proēesin e anetarsimit te Shqiperise ne BE. Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 18, 2009 11:33 am nga edi

EDVINI censuron perseri. Dje mbas ratifikimit te fundit qe ju be protokollit te anetaresimit ne NATO nga vendi i fundit GREQIA , SHQIPERIA nuk ka me asnje pengese . SOT mediat e blera nga EDVINI si gazeta SHQIPTARE , SHEKULLI , SHQIP dhe ZERI I POPULLIT asnje rresht per kete lajm te madh per SHqiptaret , dhe shume reklame per 18 pemet qe mbolli EDVINI dje. Ky eshte ( miku i madh i medias ) EDVIN , qe nuk gezohet per sukseset e vendit te tij por mundohet te pengoje , sic eshte sulmi ndaj BUSHIT , dhe ndaj rruges DURRES - KUKES. Bravo METES qe sic mora vesh qe sot do vizitoje RRUGEN E SHEKULLIT , kurse EDVINI akoma nuk ka kurrajo.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 18, 2009 11:40 pm nga dini

Sukseset i renditen kėsaj qeverie...BRAVOOOOOOO

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 19, 2009 1:19 am nga emigranti

ajo qe nuk mund ti mohohet nuk mund ti mohohet ksaj qeverie

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Feb 19, 2009 1:41 am nga shqiptari


Tiranė, 18 shkurt - Presidenti slloven, Danilo Turk ka nėnshkruar protokollin e ratifikimit pėr anėtarėsimin e Shqipėrisė nė NATO. Kjo ėshtė bėrė e ditur sot nga kreu i shtetit slloven, pas takimit qė ka pasur me Presidentin e Shqipėrisė, Bamir Topi nė Tiranė. Nga ky moment edhe zyrtarisht, Shqipėria ėshtė kandidate zyrtare pėr anėtarėsim nė aleancėn mė tė madhe ushtarake nė botė.
Express

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi