ILIRIADA PORTAL

Clinton fton pėr vizitė nė SHBA Sejdiun dhe Thaēin

Shko poshtė

18022009

Mesazh 

Clinton fton pėr vizitė nė SHBA Sejdiun dhe Thaēin
Uashington - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka ftuar pėr njė vizitė nė Departamentin e Shtetit presidentin Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin e Kosovės Hashim Thaēi, pėr tė rikonfirmuar mbėshtetjen dhe pėrkrahjen e SHBA-sė pėr Kosovėn."Shtetet e Bashkuara tė Amerikės e urojnė popullin e Republikės sė Kosovės, nė kohėn qė ata festojnė pėrvjetorin e parė tė Deklaratės historike tė pavarėsisė”-thuhet nė njė njoftim tė Departamentit Amerikan tė Shtetit.

Nė deklaratė, thuhet se Kosova ka ecur shpejt pėr ndėrtimin e institucioneve demokratike dhe pėr zbatimin e parimeve tė OKB-sė qė dalin nga paketa e Ahtisaarit.

"Shtetet e Bashkuara tė Amerikės pėrgėzojnė Qeverinė e Kosovės pėr promovimin e stabilitetit nė rajon dhe gatishmėrinė pėr tė bashkėpunuar me tė gjithė pavarėsisht linjave etnike e religjioze, nė mėnyrė qė tė sigurohet njė e ardhme prosperuese pėr tė gjithė", pėrfundon deklarata. Vizita pritet tė realizohet mė 26 shkurt.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Clinton fton pėr vizitė nė SHBA Sejdiun dhe Thaēin :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Feb 18, 2009 1:59 pm nga lidabica

Hajde mbare e mire per KOSOVEN,kjo pune Smile

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 18, 2009 6:32 pm nga ad

Natyrisht qe SHBA do ta ēoje punen e saj deri ne fund. Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 18, 2009 11:24 pm nga dini

Si duket "dashuria" e bėnė tė veten Twisted Evil

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi