ILIRIADA PORTAL

PS, zbarkojnė strategėt amerikanė tė fushatės elektorale

Shko poshtė

23022009

Mesazh 

PS, zbarkojnė strategėt amerikanė tė fushatės elektorale
PS, zbarkojnė strategėt amerikanė tė fushatės elektorale
Katėr kėshilltarė kanė mbėrritur nė selinė rozė dhe janė takuar me krerėt e PS-sė. Fushata elektorale e PS-sė do tė menaxhohet nga kompania amerikane “Kidron Strategies”

Shaban Sulēe

Nė selinė rozė prej disa ditėsh kanė mbėrritur kėshilltarėt dhe pėrfaqėsuesit e kompanisė amerikano-izraelite, tė cilėt do tė menaxhojnė fushatėn elektorale tė Partisė Socialiste pėr zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga burime tė sigurta pranė Partisė Socialiste, tė cilėt konfirmuan ardhjen nė Tiranė tė katėr kėshilltarėve, pėrfaqėsues tė kompanisė “Kidron Strategies”. Sipas kėtyre burimeve, ata kanė zhvilluar takime me kreun e PS-sė, Edi Rama, si dhe me drejtues tė tjerė tė Partisė Socialiste, ku kanė folur rreth strategjisė qė do tė ndjekė selia rozė gjatė fushatės elektorale tė saj. Interesant ėshtė fakti se dy prej kėtyre kėshilltarėve kanė luajtur rol kryesor dhe kanė qenė aktivė gjatė fushatės elektorale tė zgjedhjeve lokale tė 2007-ės, ku Edi Rama fitoi garėn pėr tė riqenė nė drejtimin e Bashkisė sė Tiranės.

Kompania
Kompania "Kidron Strategies", e drejtuar nga amerikano-izraeliti George Birnbaum, ėshtė pėrzgjedhur nga kreu i PS-sė Edi Rama pėr menaxhimin dhe drejtimin e fushatės elektorale. Kjo kompani i ėshtė sugjeruar Ramės nga Arthur J. Finkelstein, strategu qė menaxhoi pėr PS-nė zgjedhjet e vitit 2007. George Birnbaum ėshtė drejtor i Pėrgjithshėm i "Kidron Strategies". Kompani kjo qė merret me sondazhet politike dhe zgjedhore dhe me menaxhimin e zgjedhjeve elektorale. George Birnbaum ka qenė edhe drejtor i Pėrgjithshėm i kompanisė sė njohur "Worldwide", me mbėshtetje tė gjerė nė SHBA dhe nė Izrael. George Birnbaum, sė bashku me "Arthur J. Finkelstein and Associates" kanė drejtuar edhe fushatėn elektorale tė ish-presidentit amerikan Riēard Nikson, ish-presidentit Ronald Regan, ish-kryeministrit izraelit Benjamin
Netanjahu si dhe ish-kryeministrit tjetėr izraelit Ariel Sharon.

Shtabi Elektoral

Kompania pritet tė bashkėpunojė ngushtė me Shtabin Elektoral tė Partisė Socialiste, i cili ėshtė krijuar para disa muajsh. Ky shtab pėrbėhet nga 7 anėtarė. Siē dihet, nė krye tė kėtij shtabi ėshtė caktuar kryetari i Asamblesė Kombėtare tė Partisė Socialiste, Gramoz Ruēi. 6 anėtarėt e tjerė, 5 nga tė cilėt janė deputetė, janė caktuar Fatmir Xhafaj, Kastriot Islami, Blendi Klosi, Shpėtim Idrizi, si dhe Etleva Bishaj. Shtabi Elektoral i Partisė Socialiste po ndjek nga afėr zbatimin e tė gjitha direktivave dhe objektivave qė u janė caktuar organizatave tė Partisė Socialiste nė prag tė fushatės elektorale. Prej disa ditėsh shtabi ėshtė njohur me rezultatet paraprake tė kėtij procesi, ku tė 12-tė tė deleguarit e Kryesisė kanė raportuar rreth pėrgatitjeve tė strukturave rozė nė secilin prej 12 qarqeve.


22 Shkurt 2009
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18530
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

PS, zbarkojnė strategėt amerikanė tė fushatės elektorale :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Feb 23, 2009 6:47 pm nga blu

NUK BEHET FUSHATA ME HOMOSEKSUALE.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Feb 23, 2009 8:19 pm nga ad

Kompania "Kidron Strategies", e drejtuar nga amerikano-izraeliti George Birnbaum, ėshtė pėrzgjedhur nga kreu i PS-sė Edi Rama pėr menaxhimin dhe drejtimin e fushatės elektorale.
te gjitha denoncimet e Kastroit Miftarajt po vertetohen

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 6:51 pm nga nardlushnja

te gjitha denoncimet e Kastroit Miftarajt po vertetohen

????????????????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 7:27 pm nga emigranti

patjeter esht fjala per lidhjet korruptive te rames me soros dhe prejardhjen e tij ēifute

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 11:38 pm nga bulqizaku

a nuk o ki burri si do nimoje ramen prej atene burave si si kan qief grat?????? a thu or burra ki buri na ka ndashnej me krietarin?????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Wed Feb 25, 2009 12:01 am nga neni 55

a nuk o ki burri si do nimoje ramen prej atene burave si si kan qief grat?????? a thu or burra ki buri na ka ndashnej me krietarin?????
Laughing Laughing Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi