ILIRIADA PORTAL

Kreu i PS-sė zhvendos monologun e tij nė takimin me “vullnetarėt” pleq nė Peshkopi

Shko poshtė

24022009

Mesazh 

Kreu i PS-sė zhvendos monologun e tij nė takimin me “vullnetarėt” pleq nė Peshkopi


Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama ka zgjedhur Peshkopinė dhe takimin me “vullnetarėt-pleq” tė kėtij qyteti, pėr ti dėrguar mesazh mosbashkėpunimi rivalit ėt tij brenda tė majtės, kreut tė LSI-sė, Ilir Meta. Nga Peshkopia, Rama ka pėrjashtuar dje, mundėsinė e bashkėpunimit nė zgjedhjet parlamentare tė 28 qershorit me korrentet e tjera politike tė sė majtės pėrtej koalicionit qė drejton vetė, duke pėrfshirė kėtu edhe Lėvizjen Socialiste pėr Integrim.

Nga qyteti i Peshkopisė qė ka qenė edhe ndalesa e radhės nė kuadėr tė rrjetit tė takimit me pleqtė “vullnetarėt pėr ndryshim”, Rama ka bėrė tė qartė se socialistėve nuk u intereson njė pazar kryetarėsh, por njė bashkim i ri qytetarėsh. “Loja e vjetėr e interesave personale duke i pėrēarė dhe sunduar njerėzit i ka ndihmuar politikanėt tė shkojnė shpesh herė aty ku kanė dashur tė mbėrrijnė. Por, e ka penguar 18 vjet me radhė Shqipėrinė tė mbėrrijė aty ku tė gjithė ne kemi dashur. Njė fitore falė mėnyrės sė vjetėr tė tė marrurit vesh mes zanatēinjsh tė pazarit tė vjetėr politik ju nuk ju duhet. As mua nuk mė intereson. Njė bashkim kryetarėsh pėr tė ndarė poste pėr politikanėt dhe pėr tė lėnė njėsoj pa zgjidhur njėsoj si 18 vjet me radhė hallet pėr njerėzit dhe pėr familjet shqiptare, juve nuk ju duhet. Po as mua nuk mė intereson”, deklaroi kryesocialisti.

Gazeta 55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kreu i PS-sė zhvendos monologun e tij nė takimin me “vullnetarėt” pleq nė Peshkopi :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 7:33 pm nga emigranti

Me Dibren asnjehere nuk i dihet eshte populli me i palexueshem ne shqiperi. Ato shkojn e i degjojne te gjithe, duartrokasin per te gjithe kur vjen puna ēdo gje e bejne ne llogari me interesat e tyre.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 7:45 pm nga flutura

kjo nisme me kujton nismen "vullnetaret e Enverit"

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 8:09 pm nga blu

Kjo e MERO BAZES me pelqenka fort . Sa bukur ja paska qendis EDISONI.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 8:26 pm nga dini

Kjo i pėrngjan asaj tė hoxhės dhe xhematit Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 11:33 pm nga bulqizaku

boni si tham un mo boni si boj un
zot na ruj ment e kres se me bo si ai budall duhet me dal krejt poplli pa brek....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 25, 2009 1:19 pm nga blu

Ky merr punetoret e varrezave nga TIRANA dhe i con neper rrethe i jep dhe ca lule dhe i paraqet si vullnetare ,dhe nuk e di qe koha e DULLES. Ska me vullnetare ne nje ekonomi tregu , vetem mercenare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi