ILIRIADA PORTAL

SHBA: Dekorohet Sejdiu, Lidership Global i Dalluar

Shko poshtė

24022009

Mesazh 

SHBA: Dekorohet Sejdiu, Lidership Global i Dalluar
Arizona - Arizona State University (ASU) promovoi pėr herė tė parė ndarjen e Ēmimit “Distinguished Global Leadership” (Lidership Global i Dalluar) mbrėmė nė ambientet e kėtij universiteti nė Phoenix, nė Arizona tė SHBA-sė, duke e dhėnė kėtė ēmim pėr Presidentin e Republikės sė Kosovės Fatmir Sejdiu. Nė njė ambient solemn, ku ishin tė pranishėm udhėheqės tė kėtij universiteti, profesorė, studentė, si dhe shqiptarė qė jetojnė dhe punojnė nė kėtė vend, nė emėr tė Universitetit, ēmimin e ndau z. Anthony “Bud” Rock, zėvendėspresident i Arizona State University (ASU).

Nė arsyetimin pėr ndarjen e kėtij ēmimi tė lartė pėr Presidentin Sejdiu, Anthony “Bud” Rock, theksoi se ndarja e kėtij ēmimi vlerėson punėn shquar tė Presidentit Sejdiu si lider qė ka ndihmuar nė mirėkuptimin ndėrkombėtar dhe ndėrkulturor, nėpėrmjet kontributeve tė tij profesionale dhe qė ka demonstruar lidership dhe tė arritura tė mėdha nė nivel kombėtar e ndėrkombėtar.

Ndėrsa, Steve Batalden, profesor i Departamentit tė Historisė dhe drejtor i Qendrės Melikian nė ASU, duke folur lidhur me personalitetin e Presidentit Sejdiu, ndėr tė tjera theksoi se Presidenti Sejdiu u dėshmua si njė lider i fuqishėm, veēmas pėr qasjen nė procesin e shtetformimit tė Kosovės.

Nė njė fjalė mbajtur me kėtė rast, Presidenti Sejdiu ka falėnderuar SHBA-tė pėr ndihmėn qė kanė dhėnė pėr ēlirimin e Kosovės dhe pėr ndėrtimin, zhvillimin e pėrkrahjen e vazhdueshme pėr Republikėn e Kosovės.
Start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25396
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

SHBA: Dekorohet Sejdiu, Lidership Global i Dalluar :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 7:37 pm nga emigranti

Urime!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 9:50 pm nga nardlushnja

Kjo dekorate i tregon edhe nje here botes qe nuk ka njohur Kosoven se Kosova eshte e Pavarur

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 24, 2009 11:32 pm nga bulqizaku

Kjo dekorate i tregon edhe nje here botes qe nuk ka njohur Kosoven se Kosova eshte e Pavarur
qashtu osht or nard allaj....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi