ILIRIADA PORTAL

Bomba ne 1951, Topi nderon te pushkatuarit

Shko poshtė

27022009

Mesazh 

Bomba ne 1951, Topi nderon te pushkatuarit
Bomba ne 1951, Topi nderon te pushkatuarit
27/02/2009 11:25

Presidenti i Republikes, Bamir Topi dekoron 22 familjet shqiptare qe iu pushkatuan te afermit gjate periudhes se diktatures demokratike.
Kreu i shtetit, duke theksuar se ka ardhur koha te nderohet intelektualet, premtoi se do te beje gjithcka qe permes ligjeve dhe demshperblimeve morale te vendoset ne vend historia.

"Ekzekutimi i 22 intelektualeve nga komunizmi ka qene nje servilizem ndaj sovjektikeve", u shpreh Topi.

Vrasja e 22 personave dhe arrestimi i dhjetera te tjereve u be ne vitin 1951, kur nje bombe shpertheu ne ambasaden e atehershme ruse.


avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18530
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Bomba ne 1951, Topi nderon te pushkatuarit :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Feb 27, 2009 3:32 pm nga lidabica

Presidenti ka bere shume mire qe i ka nderuar familjet e martireve intelektuale,te pushkatuar pa gjyq nga kuēedra komuniste.
Kujtimi i tyre do te nderohet per jete!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Feb 27, 2009 6:05 pm nga emigranti

tu jepen te drejtat ky eshte nderimi i vertet qe duhet tu behet jo llafin e mire e gurin ne torb

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Feb 28, 2009 1:37 pm nga dini

Din ndokush sa rus u vranė?
Do ishte njė lehtėsim sikur rezultati tė ishte 22=22
Nderim pėr martirėt e kombit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Feb 28, 2009 1:49 pm nga dini

Pėr fat tė keq edhe sot ka servilizem ndaj pansllavizmit dhe at pikėrisht
nga ata qė kanė ngjyrim partiak socialist.Kjo duket qart nė cdo veprim dhe fjalė tė tyre.Shi pėr kėtė Shqipėria ka pengesa nė progresin e saj drejt Europes.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Feb 28, 2009 6:05 pm nga ADMIN

dini shkruajti:Din ndokush sa rus u vranė?
Do ishte njė lehtėsim sikur rezultati tė ishte 22=22
Nderim pėr martirėt e kombit.

Po ai ishte atentat i bere nga vete sigurimi i shtetit shqiptar pra ,i plehrave komunist qe te vrasin pjestaret e familjes vetem e vetem per ti bere qefin mikut rus!! injorance apo jo!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Feb 28, 2009 11:14 pm nga bulqizaku

Presidenti ka bere shume mire qe i ka nderuar familjet e martireve intelektuale,te pushkatuar pa gjyq nga kuēedra komuniste.
eh ktėne su zej bes un .. lot e ktėne jan lot krokodili..e defto puna vet..kater vjet tu u menu ta bojm ligjin mos ta bojm ene kur e bon e bon sakat, tua japim paret mos tua japim,tua kthejm pronat mos tua kthejm ene ka 18 vjet si perdridhen si kurvat si ato si shkun si kto si jan

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi