ILIRIADA PORTAL

Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat

Shko poshtė

01032009

Mesazh 

Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat
Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat
28/02/2009 19:25

Familjaret e personave te zhdukur ne tragjedine e 9 janarit 2004 kane nisur sot ne mesdite ne Shkoder nje greve urie pasi ata kerkojne gjetjen e trupave te femijve te tyre te zhdukur.
Protesta e familjareve nisi serish pasi ata thone se kane siguruar nje deklarate te ish shefit te krimeve te asaj kohe ne Vlore, Sokol Bizhga, ku thuhet se ne daten e 10 janarit, nje dite pas tragjedise, jane gjetur trupat e pajete te atyre qe sot cilesohen si te zhdukur.

Familjaret e viktimave thone se greva e tyre do te arrije deri ne veteflijim dhe se me vete kane marre edhe arkivolet. Ata akuzojne Ministrine e Mbrojtjes dhe ate te Transporteve se nuk u dhane ndihmen ne kohen e duhur femijeve te tyre.

Ne 9 janar te 2004-es, ne ujrat e detit Jon humben jeten 28 te rinj, kryesisht nga zona e Shkodres, te cilet u nisen me nje gomone nga vendi i quajtur Dhrale ne plazhin e Palases.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18540
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Tragjedia e 9 janarit, familjaret ne greve per trupat :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Mar 02, 2009 1:34 pm nga lidabica

Atyre fakireve, qe u lane nga qeveritaret socialiste pa asnje ndihme ,duke u mbytyr ne mes te detit....le t'ju gjeje shpirti veē paqe.por nuk besoj se familjaret do te gjejne derman duke u futur neper greva e ku ta di une ,tani pas 5 viteve..mjere ke zuri kjo fatkeqesi kaq e madhe...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 02, 2009 9:36 pm nga ad

ku thuhet se ne daten e 10 janarit, nje dite pas tragjedise, jane gjetur trupat e pajete te atyre qe sot cilesohen si te zhdukur.
ku jane kto trupa sot????????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi