ILIRIADA PORTAL

PD: Rama po mbron interesat e tij ne Jal

Shko poshtė

04032009

Mesazh 

PD: Rama po mbron interesat e tij ne Jal
PD: Rama po mbron interesat e tij ne Jal


Pas akuzave te opozites ndaj qeverise per sulme ndaj BB, ka reaguar Partia Demokratike, e cila akuzoi kreun e PS se po mbron interesat e tij private lidhur me projektin e Jalit.
Selia blu tha se qeveria nuk e ka sulmuar Banken Boterore, por ka kerkuar zbardhjen e akuzave.

“Edi Rama per te mbrojtur aksionet ne kompanine e tij, hoqi sot masken dhe doli te protestoje per fshatin e tij ne Jal. Rama u vjedh parate taksapaguesve shqiptare, por nuk do ta beje kurre Jalin si Tiranen, qe e ka kthyer ne cifligun e tij. Qeveria nuk e ka sulmuar Banken Boterore dhe ka deklaruar se BB ka aprovuar vetem politikat per prishjen e ndertimeve te paligjshme. Prishja e ketyre ndertimeve eshte nje prioritet konstant i qeverise”, ka deklaruar zedhenesi i PD, Gerti Bogdani.[/b][b]
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18530
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi