ILIRIADA PORTAL

Ardian Turku ministėr i TKRS, Topi firmos largimin

Shko poshtė

05032009

Mesazh 

Ardian Turku ministėr i TKRS, Topi firmos largimin
Tiranė (ora 16:10) -Presidenti i Republikės Bamir Topi ka firmosur pak minuta mė parė, shkarkimin nga posti i ministrit tė Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve tė Ylli Pangos. Vendimi i kreut tė shtetit, erdhi pas propozimit nga ana e kryeministrit Sali Berisha pėr shkarkimin e ministrit, i pėrfshirė nė njė skandal seksual. Vendimi i presidentit Topi, ka ardhur nė mbėshtetje tė neneve 93 dhe 98, pika 1 tė Kushtetutės.

Tiranė (15:19)-Vetėm pak orė pas shkarkimit tė Ylli Pangos, ėshtė emėruar ministri i ri i Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve. Ardian Turku, do tė drejtojė kėtė ministri, tė paktėn deri nė fund tė muajit qershor, kur edhe do tė zhvillohen zgjedhjet. Vendimi ėshtė marrė nga kryeministri Sali Berisha. Turku ka qenė kryetar bashkie nė qytetin e Elbasanit. Aktualisht, ai ishte kryetar i Kėshillit tė Qarkut tė Elbasanit.
Start
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19694
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ardian Turku ministėr i TKRS, Topi firmos largimin :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Mar 05, 2009 7:33 pm nga emigranti

Nuk e kuptpj pse emerohet prap nje njeri anonim per fushen e kultures ne krye te kultures. Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 05, 2009 7:51 pm nga shqiptari

Kryeministri Sali Berisha ka vendosur Ardian Turkun ministėr Kulture pas shkarkimit tė Ylli Panogs, njė natė mė parė. Turku ka qenė ish-kryetar i Bashkisė sė Elbasanit nė vitet 2003-2007, ndėrsa aktualisht mbante postin e kryetarit tė Qarkut Elbasan. Turku ka qenė gjithashtu pedagog nė Universitetin e Elbasanit, nė degen e Psikologjisė.
Njė ditė mė parė, ish-ministri Pango u shkarkua nga Kryeministri Berisha, pasi u shfaq nė kameren e fshehte tė emisionit "Fiks Fare" duke ngacmuar seksualisht nė vajze te re. Kundrejt njė vendi pune, ai i kėrkonte seks vajzes nė banesėn e tij.
si nuk hoqi dore nga kto psikologet ky.............

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 05, 2009 9:50 pm nga lola

saliu nuk heq dore nga njerezit qe nuk jane te fushes sepse e ka me te lehte qe te drejtoje te pa aftet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi