ILIRIADA PORTAL

“Nė shtėpinė e Pangos pata shumė frikė”

Shko poshtė

06032009

Mesazh 

“Nė shtėpinė e Pangos pata shumė frikė”
Nė njė intervistė pėr emisionin “Top Story”, qė drejtohet nga gazetari Sokol Balla, vajza e “Fiks Fare” qė guxoi tė futej nė shtėpinė e Ylli Pangos pėr tė finalizuar investigimin, pohoi se pėr pak e kishte lėnė atė nė mes, e frikėsuar nga rrethanat e krijuara nė shtėpinė e ministrit. Ja biseda e realizuar nė studion e Top Channel. Sokol Balla: Ishte hera e parė qė merreshit me detyra tė kėtij niveli?
Vajza: Jam marrė edhe me detyra tė tjera
Balla: Ēfarė e bėnte kėtė detyrė tė vėshtirė?
Vajza: Ashtu si e tha edhe kryeredaktori Armir Shkurti, ishte hija e njė pushtetari. Denoncime ka pasur edhe herė tė tjera, por zoti Pango ishte edhe deputet edhe ministėr dhe pedagog i njohur prej shumė vitesh. Gjithė stafi ishte i bindur se sjellja e Pangos do ishte e njėjtė me atė tė sjelljes me vajza tė tjera. Videoja e Ylli Pangos do ishte njėlloj sikurse ėshtė njohur edhe me femra tė tjera qė e kanė denoncuar tek emisioni Fiks Fare. Dhe ashtu sikurse ishte sjellė edhe me vajzėn qė erdhi e fundit. Por gjithēka na e lehtėsoi vetė Ylli Pango.
Balla: Nė pjesėn e transmetuar duket qartė se nuk ka provokim nga ana e juaj nė drejtim tė ish ministrit tė Kulturės. Si gazetare por edhe si femėr mė duhet t’ju pyes, si e gjykoni rastin e tij?
Vajza: Kam vite qė punoj aty dhe parimi kryesor i punonjėsve tė Fiksit ėshtė profesionalizmi. Nga ana jonė, nė asnjė mėnyrė nuk duhet tė ketė provokim. Nė punėn qė kam bėrė, nė videot e mia, kemi shumė kujdes nė kėtė pikė. Nė ēdo rast unė kam pasur komunikim me drejtuesit e Fiksit qė mė kanė drejtuar dhe mėsuar deri diku, duke pasur parasysh momentet e provokimit. Duke folur si femėr natyrisht qė jam ndierė shumė keq dhe nė raste tė tilla dhe tė bėn tė mendosh se sa e vėshtirė ėshtė tė jesh femėr. Ndėrsa si gazetare, do ta kisha lėnė pėrgjysmė.
Balla: Je futur nė shtėpinė e njė funksionari tė lartė publik, nė njė ambient tė panjohur, dera qė ėshtė mbyllur pas, tė paktėn kjo mund tė ketė qenė nė imagjinatėn e shumė vetave nė momentin kur nuk pamė mė se ēfarė ndodhi, vetėm dėgjuam atė dialog komprometues. Mė thoni dot se ēfarė ngjau brenda ose tė themi ēfarė ne nuk pamė dot.
Vajza: Asgjė mė pak dhe mė shumė nga ajo qė ėshtė transmetuar. Duket qartė tentativa e tij. Ai nisi tė zbatojė qėllimin pėr tė mė bėrė pėr vete. Unė isha e vetme brenda njė shtėpie gjigande qė kishte shumė dyer dhe unė kisha pėrballė njė person qė tentonte, tentonte dhe qė hasi nė rezistencė nga ana ime.
Balla: A pate frikė dhe a mendove nė ndonjė moment tė lije gjithēka sepse gjėrat mund tė shkonin deri tek pika e pakthimit pėr ty, nė atė situatė tė rėndė?
Vajza: Sigurisht pata frikė se gjėrat mund tė shkonin nė njė pikė pa kthim, duke parė edhe reagimin e tij shumė agresiv. Mendova nė njė moment pra tė lija gjithēka dhe tė ikja, por..
Balla: Pse nuk e bėre?
Vajza: Ishte pikėrisht ajo ana profesionale, ana gazetareske e pėrfaqėsuar deri nė fund, ose mė mirė pėr tė goditur fenomenin e shėmtuar.
Balla: Nėse do ju propozohej nė rrethana tė ngjashme, a do ta bėnit sėrish kėtė?
Vajza: Profesionalisht po. Por personalisht ėshtė njė gjė e vėshtirė pėr ta bėrė
Balla: Ju qė bėni kamerat e fshehta nė brendėsi tė Topit, konsideroheni si heronj tė heshtur. Si ndiheni qė keni realizuar njė diēka tė tillė dhe ju duhet tė mbeteni anonime?
Vajza: Ndjehem mirė qė u realizua njė diēka e tillė, nė shėrbim tė atyre vajzave qė sapo dalin nga bankat e fakultetit, qė janė nė kėrkim pune dhe qė shpeshherė hasin kėtė si kriter pėr tė gjetur punė.
Balla: Ju falėnderoj, vetėm t’ju pyes pėr moshėn, sa vjeēe jeni, nėse mund tė mė thoni?
Vajza: 23-vjeēe.

“Si e realizuam kurthin pėr ish-ministrin”

TIRANE - Me njė stil lakonik, por shumė e saktė nė tė dhėnat qė pėrcjell, Denisa Haxhia, zv/kryeredaktorja e “Fiks Fare” rrėfen gjithė prapaskenat e veprimeve qė konkluduan me rrėzimin e bujshėm nga froni tė Ministrit tė Kulturės Ylli Pango. “Gjatė gjithė kohės na kishin mbėrritur nė redaksi sinjalizime pėr abuzime seksuale tė ministrit Pango, por pėr fat tė keq asnjė nga denoncueset nuk merrte pėrsipėr tė shkonte mė tej, tė na ndihmonte tė dokumentonim pretendimin”, e nis rrėfimin Denisa. Sipas saj, njė muaj e gjysmė mė parė, njė vajzė shumė e tronditur u kishte trokitur nė derė, duke u thėnė tė njėjtat gjėra pėr ministrin Pango. Vajza kishte trokitur nė zyrė pėr punė, por sjellja e ministrit e kishte shokuar. Ministri i kishte takuar njė takim pasdite nė Institutin e tij. Kėshtu kishte nisur loja me regjistrimin e telefonatave, ardhur menjėherė pas njė telefonate tė humbur tė Pangos. “Pra nė telefonatėn e para qė u transmetua, ministri i lė takim vajzės tek instituti. Nė telefonatėn e dytė, ai i tregon vendin se ku gjendet ky institut, ku duket qartė se ministri nxehet kur dėgjon se vajza nuk po pranon. Pikėrisht nė kėtė moment vajza u frikėsua dhe u tėrhoq”, rrėfen Haxhia. Mė tej, ajo tregon se si Fiksi mendon tė vazhdojė lojėn duke ingranuar njė gazetare tė tij. Gazetarja niset edhe ajo tė kėrkojė punė te Pango. Nė shkallėt e ministrisė takon shoferin e Pangos dhe i kėrkon qė ai t’i rrėfejė se si mund tė kontaktojė ministrin. Shoferi i tregon se ministri do tė dalė nė orėn 02:00 pasdite dhe vajza arrin t’i dalė pėrpara zyrtarit tė lartė dhe t’i kėrkojė punė. Takimi lihet pėr tė nesėrmen nė Ministrinė e Kulturės. “Kėtu nisin edhe shkeljet pėr ministrin, pasi ai nuk i rrėfeu vajzės rrugėn zyrtare pėr tė fituar njė vend pune, por i propozoi njė tjetėr rrugė, qė kalonte pėrmes tij. Nė kontaktin e radhės Pango i kėrkon gazetares qė t’ia ēojė dokumentet nė shtėpinė e tij nė Qytetin Studenti dhe pjesa tjetėr tashmė ėshtė e njohur pėr publikun”, pėrfundon zv/kryeredaktorja e “Fiks Fare”. fe. de.
Panorama
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

“Nė shtėpinė e Pangos pata shumė frikė” :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Mar 06, 2009 4:53 pm nga bulqizaku

allah allah ēna ka gjet..mejr se me pare nuk ngopen po kto skan tfrė ene me seks

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Fri Mar 06, 2009 10:14 pm nga neni 55

Nuk ma ha mendja te kesh pas aq frike perndryshe nuk kishe vajtur se ne fund te fundit ne nje menyre apo tjeter e ke shitur veten moj vajze. Nuk e shite tek pango por e shite tek fiksi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:48 pm nga lidabica

ik moj palaco,s'paske pike dinjiteti dhe personaliteti,je shit per ca para te qelbura te edi rames dhe te filip cakullit
Dhe ti me dukesh nga ato qe i ben te gjitha.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:55 pm nga blu

Pse me ALIDA kishe frike ti PANGON e ke pasur tutor te kafazi i arte.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Mar 08, 2009 3:25 pm nga emigranti

Nuk ma ha mendja te kesh pas aq frike perndryshe nuk kishe vajtur se ne fund te fundit ne nje menyre apo tjeter e ke shitur veten moj vajze. Nuk e shite tek pango por e shite tek fiksi.
e para gje qe me shkoi nder mend qe pikerisht kjo se edhe kjo vajze e ka shitur veten kur ka marre persiper kete mision, pra ne nje menyre apo tjeter ajo ka prostituar dhe pojer ka pas fiksin pasi perqindjen me te madhe te fitimit te ketij prostituimi e ka marre fiksi

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi