ILIRIADA PORTAL

Amoralėt qė s’mund tė lahen me diarrenė e denoncimeve pėr “shkelje nderi”

Shko poshtė

06032009

Mesazh 

Amoralėt qė s’mund tė lahen me diarrenė e denoncimeve pėr “shkelje nderi”
Artur Bego

Sikurse pritej, njė ēėshtje qė u mbyll jo mė shumė se 5 minuta pas publikimit nė njė televizion, ėshtė rrekur parmbrėmė, por edhe dje, tė marrė statusin e lajmit mė tė rėndėsishėm. Ndėrsa pas pamjeve komprometuese pėr njė ish-ministėr tė shfaqura dy net mė parė nė njė televizion dhe lajmi i shkarkimit tė atij ministri nuk la realisht shumė kohė pėr tė bėrė njė lidhje apo “pėrgjithėsim pėr bashkėpunim nė krim”, ndodhi ajo qė nuk pritej, amoralėt vėrshuan tė shpėrndajnė receta ndershmėrie, a thėnė ndryshe receta morali.

Analistė tė vetėshpallur mediatikė, tė prekur ndoshta ngaqė bėmat e tyre tė ngjashme nuk janė fiksuar nė video apo audio, por gjithsesi kanė lėnė gjurmė tė shkruara e zeza mbi tė bardhė, nga rrėfimet reciproke pėr njėri-tjetrin, nxituan qė parmbrėmė, jo mė vonė se ca minuta pas publikimit tė videos komprometuese pėr njė ish-ministėr, tė mos e fshehin zemėrimin qė bėmat e tyre edhe mė tė avancuara tė mos jenė “dokumentuar” nė celuloide. Kėta analistė, qė “shkėrdhim” publik ėshtė pak tė thuhet pėr atė qė i kanė bėrė njėri-tjetri, ndėrsa tentuan tė shmangin reciprocikisht nga kujtesat e tyre historitė publike ndaj njėri-tjetrit, sikurse ėshtė historia e brekėve tė dashnoreve tė gjetura poshtė krevatit bashkėshortor apo historia tjetėr e hedhjes sė dyshekut nė shenjė hakmarrjeje nga dritarja e katit tė apartamentit tė analistit “X”, fqinj me analistin “Y”. Jo vetėm kaq, por nė rast se do “shtrydhim kujtesėn”, nuk mund tė mos na vijnė ndėrmend edhe ndoshta nė mėnyrė tė ngatėrruar, konsideratat e ndoca analistėve pėr njėri-tjetrin, kur reciprocikisht i mvishnin shoku-shokut, etiketime tė tilla, si “bide”, WC (sipas rasti “alla turka” e “alla frėnga”...), dhe anasjelltas. E pra, kėta analistė, jo aq nė mėnyrė tė personalizuar, nė emėr tė moralit kanė filluar tė shesin veten, nė rastin mė tė mirė si “tė virgjėr”, dhe nė rastin mė tė keq si “impotentė”. Por, ēuditėrisht, pas historisė, qė mė parė u mbyll sesa u hap, pėr atė qė e arriti apo jo ish-ministri ereksionin, debati u zhvendos dje nė sallėn e Kuvendit.

Nė kėtė debat, “kuvendor”, ajo qė tė bėnte tė tė vinte krupa kur i dėgjoje ndoca deputetė tė opozitės, kishte tė bėnte me faktin se kėta ndoca deputetė tė opozitės, kanė dalė nė “mbrojtje tė tė drejtave tė njeriut” dhe “privacisė”, kur kryetari i tyre ėshtė shfaqur nudo, apo mė keq, kur historitė perverse me kryetarin e tyre, kanė marrė dhenė e kanė shkuar deri nė Pezė, bash, duke pėrdhosur edhe shtėpinė e “Bab Myslyimit”. Pėr kėta ndoca deputetė tė opozitės, ka qenė sjellje prej “trendy”, kur njė ish-ministėr i apasionuar pas linjave “hot line”, tė njohura ndryshe si “linja 0900...”, kishte bėrė qė fatura nė “kurriz” tė shtetit tė shkonte shumė, shumė e majme.

Nė morinė e historive me ish-ministra, nuk mungojnė edhe “gjestet humane”, kur ministri e shndėrronte zyrėn e tij nė zyrė “tė kujdesit parėsor shėndetėsor” dhe zhvillonte “vizita” mjekėsore, pėr shkak tė nostalgjisė qė ai ruante ende pėr profesionin e mjekut qė dikur kishte pasur. Njė tjetėr histori tė ngjashme ka pasur njė tjetėr ish-ministėr, tashmė me parti tė vetėn, me sekretaren e tij. Lart e poshtė, nėpėr ambiente gazetarėsh, nuk reshtin sė treguari historitė me ish-ministre, ngjyrat e rrobave tė gjumit tė tė cilave kanė mahnitur aty-kėtu edhe ndonjė ish-zėdhėnės, kur ai ishte “i detyruar” (jo vetėm) tė shoqėronte ish-shefen nė delegacione zyrtare jashtė vendit.

Nė morinė e kėtyre moralistėve, qė dje nga foltorja e Kuvendit, tentuan tė fitonin ca kredite mė shumė, nuk mungojnė edhe tė atillė prej ndoca deputetėve qė bomba e “imoralitetit” u ka plasur bash nė mes tė shtėpisė, sikurse janė tė pamoralshmit e tipit “i biri i Flamurit a Fatmirit tė qumėshtit”, apo-apo, tė tillė sikurse tė njė tipi tjetėr, qė ende e ka fiksim edhe vetė, pse nuk e di ēfarė pune i bėn, bie fjala, motra. Nė qoftė se do tė shkojmė edhe ca mė tej nė kohė, nuk mund tė lihet pa kujtuar edhe akuza nga foltorja e Kuvendit, pėr njė kryetar partie tė opozitės, aktualisht deputet, pėr atė se “ai fle me kunatėn e tij”.

Sot dhe pėr pak ditė, e sigurt qė zhurma do tė vazhdojė nga ata e tė tjerė analistė e politikanė tė opozitės, qė sikurse struci qė fut kokėn nė rėrė pse i duket sikur fshihet, ata vetė nuk do tė bėjnė asgjė, tė ndryshme se ajo qė bėnė struci... E thėnė ndryshe, kėta analistė dhe politikanė tė opozitės, pėr ca kredite mė shumė dhe jo vetėm kaq, por pėr kompleksin e tyre, qė shthurjen dhe degjenerimin nė familje e kanė “etalon”, nuk do tė bėjnė asgjė mė shumė, sesa “do tė lajnė bythėn me shurrė”...
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Amoralėt qė s’mund tė lahen me diarrenė e denoncimeve pėr “shkelje nderi” :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Mar 06, 2009 4:35 pm nga bulqizaku

Nė morinė e historive me ish-ministra, nuk mungojnė edhe “gjestet humane”, kur ministri e shndėrronte zyrėn e tij nė zyrė “tė kujdesit
parėsor shėndetėsor” dhe zhvillonte “vizita” mjekėsore, pėr shkak tė nostalgjisė qė ai ruante ende pėr profesionin e mjekut qė dikur kishte pasur. Njė tjetėr histori tė ngjashme ka pasur njė tjetėr ish-ministėr, tashmė me parti tė vetėn, me sekretaren e tij. Lart e poshtė, nėpėr ambiente gazetarėsh, nuk reshtin sė treguari historitė me ish-ministre, ngjyrat e rrobave tė gjumit tė tė cilave kanė mahnitur aty-kėtu edhe ndonjė ish-zėdhėnės, kur ai ishte “i detyruar” (jo vetėm) tė shoqėronte ish-shefen nė delegacione zyrtare jashtė vendit.
per tmajten e dim mo se osht kurv e vjeter sna bo pershtipje per kto demukratat allaj mvje pak keq se bajagi ka burra ene gra tmejra ati mrena.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 06, 2009 8:15 pm nga blu

Mbroni femijet nga perversi RAMA. Kujdes jo vullnetare te perversit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Fri Mar 06, 2009 10:09 pm nga neni 55

Pale kur doli nkoferenc shtypi e po shate Pangon. Shocked Ky ky kishte goje Rolling Eyes Rolling Eyes O zot i madh ky njeri nuk njef asnjilloj morali.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 06, 2009 10:26 pm nga flutura

e pra si doli ky idjoti ne konferenc shtypi kur akoma i ka pozat e bukra qe qarkullojn ne internet?????!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:56 pm nga lidabica

po kur i shkojne nga pas ,moj flutura,mire e ben ai.
po ku ka cipe ai,maskara....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Mar 08, 2009 1:08 pm nga blu

affraid Ska doktor qe i ben derman prandaj kohet e fundit ka filluar te vizitohet te veterineri.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi