ILIRIADA PORTAL

Pango: Videoja, stisje e Filip Ēakullit dhe Edi Ramės

Shko poshtė

06032009

Mesazh 

Pango: Videoja, stisje e Filip Ēakullit dhe Edi Ramės
Tiranė - Ish Ministri i Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve Ylli Pango ka reaguar pėr herė tė parė pas skandalit tė videove tė publikuara nė emisionin “Fiks Fare” nė Top Channel. Moderatori i emisionit “Opinion”,Blendi Fevziu ka arritur tė bėjė njė lidhje telefonike tė drejtpėrdrejtė me zotin Pango. Ky i fundit ka mohuar gjithēka dhe u shpreh se videot e transmetuara janė tėrėsisht larg tė vėrtetės dhe se janė montazhuar me mjaft mjeshtėri duke i kthyer ato nė tė besueshme. Sipas tij vajza qė bėri videon ishte e njohura e tij dhe i ishte ofruar pėr punė, pas sugjerimit qė i kishte dhėnė njė mik i tij nė Top-Channel". Unė e kam njohur atė vajzė prej kohėsh dhe ka qenė ajo qė mė ka joshur, por kėto biseda janė prerė nga Top Channel", ėshtė shprehur ai.

Zoti Pango ka kėrkuar qė tė dalė edhe kaseta e plotė, qė sipas tij do tė zbardh tė vėrtetėn. Vetė Pango akuzoi drejtuesin e emisionit Filip Ēakulli dhe kryetarin e opozitės Edi Rama pėr njė bashkėpunim tė tyre pėr tė hedhur nė grackė atė.

Provokacionit tė parė ai deklaroi se i ka rezistuar mė sė miri ndėrsa drejtuesit e "Fiks Fare" janė detyruar qė tė rekrutojnė vajzėn e dytė tė cilėn Pango e njihte prej kohėsh, biles kishin dhe dalje tė pėrbashkėta televizive. Pango deklaroi se vajzės sė shtėpisė ai nuk i ka kėrkuar njė shfaqe me rroba banje dhe pranon se kėrkesa ishte disi e tepruar por kjo vinte pasi ai e njihte prej kohėsh dhe kishin njė farė konfidence.

Pritet qė zoti Pango tė sqarojė gjithė pozicionin e tij nė njė konferencė pėr shtyp.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Pango: Videoja, stisje e Filip Ēakullit dhe Edi Ramės :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Mar 06, 2009 4:32 pm nga bulqizaku

pse si kujtove tej or pango kur ti hish asaj pune duhet me i vu shum gjona mejr nhesap or trap

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 06, 2009 10:23 pm nga ILIRI

Tiranė-Partia Demokratike ka akuzuar sot Edi Ramėn se qėndron para skenarit tė pėrgjimit dhe organizimit tė kurthit ndaj Ylli Pango, ndėrsa ka nėnvizuar se Kryeministri Berisha mori nė kohė qėndrimin e merituar ndaj abuzimit tė papranueshėm dhe tė papajtueshėm mė kodin e etikės tė zyrtarit, tė z. Ylli Pango. Sipas Gerti Bogdanit, ky ėshtė njė standard i kryeministrit dhe i Partisė Demokratike, ndaj cilit do.

“Vėrtetė Ylli Pango ka gabuar rėndė, por ti z. Rama nuk ke fytyrė, as gojė, tė flasėsh pėr ēėshtje morali, sepse Tirana, Shqipėria dhe mbarė bota tė njeh ty, jo vetėm si Gjethja e Fikut, po edhe si njeriu mė pervers qė mund tė ekzistojė.
Kjo sepse je ti z. Rama i vetmi nė Shqipėri qė nė vitin ’91 leshove akuza monstruoze ndaj bashkėshortes tende te nderuar, se ajo e kishte djalin me babanė tėnd. Kėtė akuze te pėshtire sa vet morali yt, e pėrdore edhe si padi pėr tė divorcuar dhe shkatėrruar jetėn e njė nėne, njė zonje, njė artiste tė ēmuar tė kėtij vendi”-deklaroi ndėr tė tjerash Bogdani, duke vijuar me akuza nga mė tė ordineret nė drejtim tė Ramės, qė sipas tij janė tė gjitha tė provuara dhe tė ndodhura.

Mė tej, Bogdani -ti nuk mund tė flasėsh per problemin e z. Pango, jo vetėm se je sajues i skenarit te tij, por sepse ti nė marrėdhėniet dhe raportet e tua, ngjet shume herė mė tepėr me kafshe apo njerėz primitive sesa me njė njeri tė qytetėruar.
start

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 1:06 am nga ilda

ska turp dhe e mohon ...e verteta ska nevoje per modifikim ....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:46 pm nga lidabica

Po c'te thuash per Edi ramen ,nje psikopat rrugac me veset me te keqija dhe perpos ketyre nje njeri shume negativ dhe cinik....
Po edhe ky Filipi qe mezi flet shqip,nje mosqofte doli....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:48 pm nga blu

Filip Cakulli eshte GREK me origjine , dhe mos harrojme pabesine me pergjimin qe i beri BERISHES me ane te NJGJELES duke e pajisur kete me pergjues . Pabesia tjeter me PANGON 30 vjet shok me FILIPIN. Orgjite qe jane bere te TOP CHANEL jane me te renda dhe fillojne me historite e TANIT TE TOPIT i cili pa i provuar gazetaret e balerinat nuk i merrte ne pune .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:51 pm nga lidabica

je shume i sakte blu.Po normal pse nuk e di ti se kush fshihej pas tanit te Topit?
Djali i emershuarit,ai e ka Top channelin dhe normal qe jane keto degjenerime ne stafin me njerez te degjeneruar.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Mar 08, 2009 9:05 pm nga blu

Nje gazetar te panorama shkruante sot, O ZOT ME RUAJ NGA MIQTE SE NGA ARMIQTE RRUHEM VETE. Nuk e di e ka lexuar FILIP CAKULLI kete apo nuk e kupton shqipen. 30 vjet shok me PANGON.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi