ILIRIADA PORTAL

Pesha: Erion Veliaj kone e Edi Ramės

Shko poshtė

07032009

Mesazh 

Pesha: Erion Veliaj kone e Edi Ramės
Tiranė - Lėvizja Socialiste pėr Integrim ka reaguar ashpėr ndaj Erion Veliajt, drejtuesi i njė shoqate nė Tiranė. “Erioni pasi ka shkelur e shitur tė gjitha idealet dhe parimet qė ne tė tjerėt ngritėm gjatė drejtimit tė Lėvizjes Mjaft, ėshtė shndėrruar nė njė krijesė tė shėmtuar mediatike qė sa herė del tremb tė rinjtė shqiptare e i mban ata larg politikės duke u kallur datėn me idenė se do u duhet tė kthehen dhe ata nė objekte njėpėrdorimshme e veglave tė politikanėve shqiptarė”-deklaroi Besjan Pesha, zv/sekretar i Pėrgjithshėm i LSI-sė.

Mė tej, Pesha tha se ndjente mėshirė pėr Erionin qė ėshtė kthyer nė njė kone grindavece qė vėrtitet kėmbėve tė Edi Ramės, “por jam shumė i zėmėruar me faktin se miliona euro tė donatorėve tė huaj dje po pėrdoren sot pėr tė mbrojtur lakuriqėsinė politike dhe morale tė Edi Ramės dhe kones sė tij”.

“Roli qė ka marrė pėrsipėr tė luajė Erioni ja kalon dhe Ylli Pangos pėr imoralitet. Dua t’ju kujtoj shqiptarėve se Erioni and Co” nuk pėrfaqėsojnė aspak rininė shqiptare. Shqipėria ka sot tė rinj tė aftė, tė mirė shkolluar e plot me ide tė cilėt punojnė ēdo ditė pėr tė dhėnė zgjidhje problemeve tė vendit. Ndieni mėshirė pėr Erionin. Nesėr qė ėshtė e diel do tė ndez njė qiri nė kishė pėr shpirtin e shitur tė Erionit”-pėrfundoi Pesha.
start
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19534
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Pesha: Erion Veliaj kone e Edi Ramės :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:09 pm nga blu

Ky Erjon Velia ka idhull vetem leket e SOROSIT. Natyrish qe RAMA e perdor se eshte beqar dhe e merr nganjehere e kalojne naten bashke ne PEZE.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:09 pm nga lidabica

po t'i vihen edhe Eroinkes me siguri do t'i regjistrojne orgjira te tipit Edi Rama-Daniel Gjoni-Dash Peza-Blendi Gonxhe.
Shkurt eshte nje zagar i edit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Mar 07, 2009 11:53 pm nga blu

Erjoni eshte nje hajdut i paskrupullt i cili sa here i vinin donatoret e huaj kontroll per cudi nje dite perpara i *vidhnin* kompjuterin e financava te MJAFTIT.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Mar 08, 2009 1:29 am nga dini

Pėr cudi njė i shkolluar nė perendim tė bėhet majtist!!!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Mar 08, 2009 1:14 pm nga blu

Edvini na solli Vullnetaret e ENVERIT kurse Erjoni do te na imponoje Javen e ENVERIT kur te gjithe dilnin ne aksionet komuniste e benim pastrim territorri. Sic duket meqe EDVINI nuk eshte i zoti te ushtroje kompetencat me pastrimin e TIRANES se i ka vjedhur fondet , kete do ta beje pa leke ERJONI me 99-cat.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Mar 08, 2009 4:48 pm nga lidabica

kur te shikoje veshin pa pasqyre.......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 09, 2009 6:22 pm nga blu

cat ERJON VELIAJ sot ne hotel TIRANA eshte perqafuar me figurat me te ndyra te kombit si SKENDER GJINUSHI 1 97-tes, NAMIK DOKLE i tragjedise te 9 janarit , DIANA CULI fajtorja kryesore e pushkatimit te poeteve BLLOSHMI, dhe me nipin e SPIRO KOLEKES , EDVIN RAMA, me ruso-grekun PASKAL MILO . 99-cat po gjejne njeri-tjetrin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi