ILIRIADA PORTAL

Berisha, lideri i parė shqiptar qė intervistohet nga televizioni “Aljazera”

Shko poshtė

09032009

Mesazh 

Berisha, lideri i parė shqiptar qė intervistohet nga televizioni “Aljazera”
Kryeministri shqiptar viziton Katarin, nėnshkruhen marrėveshje tė rėndėsishme nė fushėn e investimeve

Kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, zhvillon njė vizitė zyrtare nė Katar, me ftesė tė homologut tė tij, Sheikh Hamad bin Jassem bin Jabr Al Thani.
Nė kryeqytetin Doha, Berisha dhe emiri i Katarit do tė nėnshkruajnė dy marrėveshje tė rėndėsishme, pėr mbrojtjen e investimeve nė tė dy vendet respektive. Kreu i qeverisė shqiptare, pritet tė ftojė biznesin e Katarit qė tė investojė nė Shqipėri. Falė edhe politikave produktive tė ndėrmarra nga qeveria nė dobi tė afrimit tė investimeve tė huaja, Berisha do tė bėjė njė rezyme tė pėrgjithshme mbi klimėn e biznesit nė Shqipėri. Gjithashtu, kryeministri Berisha, ėshtė i ftuar special nė televizionin prestigjioz “Aljazera Channel”, ku do tė japė njė intervistė “live” pėr mė shumė se 30 minuta, i pari lider shqiptar qė intervistohet nė kėtė televizion. Mė tej, Berisha do tė zhvillojė njė takim me rreth 30 pėrfaqėsues tė botės sė biznesit nė qendrėn Katar Foundation.
botasot
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Berisha, lideri i parė shqiptar qė intervistohet nga televizioni “Aljazera” :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Mar 10, 2009 8:04 pm nga blu

NJe bravo kryeministrit tone qe ne tv AL JAZERA kerkoi edhe njehere qe vendet islamike te njohin ne bllok pavaresine e KOSOVES.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Mar 10, 2009 9:44 pm nga ADMIN

Pse nuk i kerkon disa para Arabis ,apo ka nemuz ,vllezerit musliman duhet pa tjeter te japin ndihma humanitare dhe medomos te njofin Kosoven

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Mar 10, 2009 10:22 pm nga ad

ēdo kryeminister kur viziton nje vend te caktuar ka ne axhenden e tij te bisedimeve si ēeshtjet me karakter politik ashtu dhe ato me karakter ekonomik te cilat zakonisht kane si perfundim nenshkrimin e marreveshjeve te ndryshme mes shteteve perkatese.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi