ILIRIADA PORTAL

Gjyqi ndaj Bollanos, prokuroria: 1 vit burg

Shko poshtė

10032009

Mesazh 

Gjyqi ndaj Bollanos, prokuroria: 1 vit burg
VLORĖ- Prokuroria ka kėrkuar dėnimin me 1 vit burg pėr kryetarin e bashkisė sė Himarės dhe ndėshkim me gjobė nė shumėn e 5 milionė lekėve tė vjetra pėr dėmin qė ka shkaktuar me heqjen e tabelave. Kėrkesa ėshtė bėrė pak mė parė, nė seancėn e radhės, ku ishte fjala e prokurorit pėr tė paraqitur pretencėn.
"Pas hetimit kėrkojmė dėnimin me 1 vit burg dhe pagesėn e njė gjobe nė masėn 5 milionė lekė"- ka thėnė prokurori, Sokol Malaj. Pritet qė seanca e radhės tė zhvillohet nė datėn 24 mars, pėr tė marrė edhe njė vendim final lidhur me kėtė ēėshtje tė nisur prej njė viti. Akuzat qė rėndojnė mbi Bollanon janė shpėrdorim detyre. Procesi ka nisur pėr tabelat qė janė hequr me urdhėr tė kryetarit tė bashkisė Bollano, nė aksin Qeparo-Llogora. Vlerėsohet se dėmi qė ėshtė shkaktuar nga heqja e tabela tė jetė 21 milionė lekė tė vjetra. Mbrojtėsit nuk kanė pranuar akuzėn, kanė kėrkuar ndėrrimin e trupit gjykues dhe pritet tė flasin nė seancėn e radhės.
Shkak pėr hetimin e Bollanos u bėnė ankesat e disa banorėve tė zonės, tė cilėt kanė njoftuar prokurorinė pėr dėmin e shkaktuar nė heqjen e tabelave orientuese nė aksin Qeparo-Qafė Llogara. Pas verifikimeve nė terren, ka rezultuar se policia bashkiake e Himarės i ka hequr ato me urdhėr tė kryetarit Vasil Bollano. Kėshtu, heqja e tyre pėr organin e akuzės pėrbėn shkelje ligjore, e shoqėruar me njė dėm ekonomik prej 21 milionė lekėsh, pėr tė cilėn Bollano u mor i pandehur. Heqja e kėtyre tabelave ka filluar dhe mbaruar brenda pak ditėsh, duke krijuar edhe kaos tek qytetarėt dhe turistėt e shumtė qė vizitojnė kėtė zonė bregdetare tė jugut.
Shekulli
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23773
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Gjyqi ndaj Bollanos, prokuroria: 1 vit burg :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Mar 10, 2009 10:59 pm nga nardlushnja

ky maskara do ekzekutuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Mar 10, 2009 11:02 pm nga emigranti

ky maskara do ekzekutuar
njemij here dakort

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 11, 2009 10:23 pm nga shqiptari

pse vetem nje vit????????? Shocked Shocked Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 11, 2009 10:24 pm nga bulqizaku

sja ma bitha ma shum Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 11, 2009 10:30 pm nga flutura

nje vit shum pak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi