ILIRIADA PORTAL

3 vjet burg gazetarit, qe goditi Bushin me kepuce

Shko poshtė

12032009

Mesazh 

3 vjet burg gazetarit, qe goditi Bushin me kepuce
3 vjet burg gazetarit, qe goditi Bushin me kepuce
12/03/2009 10:55

Eshte denuar me tre vjet burg Muntazer al-Zaidi, gazetari irakian qe goditi me kepuce ish-presidentin amerikan Bush.
Ai deklaroi se ishte i pafajshem dhe se kishte reaguar ashtu sic do te vepronte cdo irakian tjeter. Denimi konsiderohet i ulet krahasuar me hamendesite se mund te kishte marre 15 vjet heqje lirie. Incidenti ndodhi ne muajin dhjetor gjate nje konference shtypi te Bushit ne Bagdad.

Avokati i reporterit tha se vendimi ishte i ashper dhe se nuk ishte zbatuar ligji, keshtu qe do ta conte ceshtjen ne apel. Veprimi i Al Zaidit u pershendet nga shume vende arabe.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18375
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

3 vjet burg gazetarit, qe goditi Bushin me kepuce :: Komentet

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 11:13 pm nga ilda

i shkreti per nje goditje me kepuce 3 vjet burg pupupupu

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 1:16 pm nga ADMIN

Ilda ai ishte nje personalitet boteror ,pra trup dipllomacionit ne nje shtet tjeter dhe ligji nderkomtar e mbron ate ,pastaj sikur te kishte ndollur ne shqiperi para disa viteve ,e kishin vare ne litar mu ne mes te pijaces ne shkoder per bri te 5 herojve

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi