ILIRIADA PORTAL

“Rizgjohet” Fatos Nano

Shko poshtė

12032009

Mesazh 

“Rizgjohet” Fatos Nano
Tiranė-Pas shumė kohėsh heshtje dhe largimi nga skena politike, ish-lideri historik dhe ish-kryeministri socialist Fatos Nano ka reaguar sot. Zgjedhjet nė prag dhe orientimi i tij, do tė jetė njė nga pikat ku do tė fokusohet lideri me influencė, i cili pas zgjedhjeve tė 3 korrikut 2005, vendosi tė mos jetė aktiv nė politikė. Nė njė deklaratė, Nano ka thumbuar liderin e Partisė Socialiste Rama duke u shprehur se PS-ja nuk pėrfaqėsohet nga politika e sotme zyrtare. Sipas tij kjo politike ėshtė e pakuptimtė jo vetėm pėr shqiptarėt por edhe pėr tė majtėt.

“Unė besoj se flas, duke heshtur gjithashtu. Natyrisht nuk mund tė jem pranė njė politike qė ėshtė nė vlerėsimin tim e pakuptimshme, pavarėsisht nga etiketat e reja. Dhe e pafrytshme jo vetėm pėr shqiptarėt nė pėrgjithėsi, por edhe pėr popullin e majtė nė veēanti, madje vazhdoj tė mendoj sesi ėshtė e mundur se si politikanėt e rinj nuk po kalkulojnė as interesat e karrierės sė tyre personale”-deklaroi Nano pyetjes sė bėrė se cili do jetė angazhimi juaj politik nė kėtė periudhė tė shkurtėr kohore.
Start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23793
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

“Rizgjohet” Fatos Nano :: Komentet

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 9:45 pm nga neni 55

Si nuk nxori nje kuader per te qene kjo parti. Njeri i degraduar nga pija, tjetri degraduar nga droga.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:02 pm nga nardlushnja

ILIRI shkruajti:Tiranė PS-ja nuk pėrfaqėsohet nga politika e sotme zyrtare.

“Unė besoj se flas, duke heshtur gjithashtu. Natyrisht nuk mund tė jem pranė njė politike qė ėshtė nė vlerėsimin tim e pakuptimshme, pavarėsisht nga etiketat e reja.
Start
ik mor mbushu maskara!
Ishe mire larg skenes politike.Cfare M... doje qe u ktheve prap

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:13 pm nga bulqizaku

paska ardh ki me marr paret Laughing

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 12, 2009 10:18 pm nga nardlushnja

bulqizaku shkruajti:paska ardh ki me marr paret Laughing
ha ha ha ha ha

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi