ILIRIADA PORTAL

Protestat, Berisha: Po nisin fushaten me mort

Shko poshtė

13032009

Mesazh 

Protestat, Berisha: Po nisin fushaten me mort
Protestat, Berisha: Po nisin fushaten me mort
12/03/2009 19:40

Qeveria ne mbledhjen e radhes miratoi nje kompensim te metejshem per demet e shperthimit te Gerdecit. Kurse kryeministri Berisha komentoi per here te pare mitingun e paralajmeruar te opozites ne daten 15 mars.
“Ne mitingje mortore nuk mendoj se mund te hapet fushata elektorale. Te hapesh fushaten me mitingje te tilla mer persiper gjera te rrezikshme”, ka deklaruar Berisha.

I menjehershem ishte reagimi i selise roze. “Me paaftesine, papergjegjshmerine dhe korrupsionin, qeveria hapi plage te reja duke mos dhene demshperblimet. Keto jane arsyet perse te djelen duhet te jemi te gjithe ne shesh per te kujtuar keto ngjarje tragjike”, ka deklaruar sekretari per mjedisin, Besnik Bare.

Paralelisht Levizja Socialiste per Integrim u beri thirrje prokuroreve te ceshtjes te nxjerin pergjegjesite e ngjarjes.

“Te perfundojne sa me shpejt hetimet per t’i cuar fajtoret ne gjykate dhe te pergjigjen para drejtesise per krimin e madh te Gerdecit”, ka deklaruar deputeti i LSI, Dritan Prifti.

Nga Durresi, Erjon Veliaj denoncoi rrezikun e depozitave te karburanteve, duke hequr nje paralele me ngjarjen e Gerdecit. “Keto depozita kane qe ne kohen e Metes, Nanos e Berishes. U desh Gerdeci per t’i kujtuar. Kjo qeveri ende nuk largon rreziqet nga qendrat e banuara. Ftojme te gjithe t’i bashkohen protestes se 15 marsit”, eshte shprehur Veliaj.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18540
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Protestat, Berisha: Po nisin fushaten me mort :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 4:03 pm nga lidabica

Po mire,une nuk habitem me kete nisme te kesaj opozite destruktive ,pasi ajo nuk mund te gezohet e te filloje te festoje per arritjet .po e shoh se si po nxin ne te cdo hap te saj dhe se si po cirret pertaj te majtes e pertej te djathtes.po ku do te veje ky pederast i felliqur...pertej kujt???
Me siguri do te veje prapa diellit me gjithe banden e tij as te majte e as te djathte por vetem pederaste

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 4:45 pm nga bulqizaku

ka budalla sa tdush si u shkojn permrapa

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 6:24 pm nga shqiptari

ky eshte skandal

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 7:08 pm nga blu

Mbas sorrave dhe 99-cat sulen ne GERDEC per te mbedhur vota te te gjymtuarit e GERDECIT.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 7:24 pm nga ADMIN

lidabica shkruajti:Po mire,une nuk habitem me kete nisme te kesaj opozite destruktive ,pasi ajo nuk mund te gezohet e te filloje te festoje per arritjet .po e shoh se si po nxin ne te cdo hap te saj dhe se si po cirret pertaj te majtes e pertej te djathtes.po ku do te veje ky pederast i felliqur...pertej kujt???
Me siguri do te veje prapa diellit me gjithe banden e tij as te majte e as te djathte por vetem pederaste

Ka shume kohe qe te lexoj LIDABICA dhe kurre nuk te kisha pare te perdoresh fjale bonale ,cilet te kane nevrikosur !!!!??

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri Mar 13, 2009 11:10 pm nga ad

ky eshte nje spekulim i neveritshem ne kurriz te familjeve te viktimave. Ndryshe do te shprehesha nese ky miting do te ishte inciative e shoqerise civile.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi