ILIRIADA PORTAL

Grevon pėr kushtet e punės, askush nuk tė dėgjon

Shko poshtė

17032009

Mesazh 

Grevon pėr kushtet e punės, askush nuk tė dėgjon
Kukės-Prej dy ditėsh, 6 punėtorė tė firmės maqedonase "Graniti" qė punon nė ndėrtimin e urave nė segmentin Kukės - Morinė, janė futur nė grevė urie. Sipas grevistėve kėrkesat kryesore tė tyre janė veshmbathja nga ana e firmės, trajtimi me ushqim, mjet transporti nga vendi i punės deri nė vendbanim dhe ngritje page. "Kėrkesat tona i janė bėrė tė njohura drejtuesve tė firmės tė paktėn 6 muaj mė parė, por deri tani ato kanė rėnė nė vesh tė shurdhėr" shprehen grevistėt.

"Marrėdhėniet e punėtorėve me sipėrmarrėsit janė ēėshtje e tyre. Ne kemi kontaktuar kompanitė private pėr tė ndėrtuar, detyrimi ynė ėshtė tė paguajmė ato sipas kontratės, ky nuk ėshtė problemi ynė",- thotė Ministri i transporteve Sokol Olldashi, i cili sot inspektoi ecurinė e punimeve nė segmentin Kukės - Morinė, tė autostradės. Greva e urisė e kėtyre punėtorėve ka nisur nė Bardhoc tė Kukėsit, afėr qendrės sė firmės "Graniti".
Start
avatar
interesanti

Numri i postimeve : 192
Reputation : 5
Points : 18568
Registration date : 05/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Grevon pėr kushtet e punės, askush nuk tė dėgjon :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Mar 17, 2009 10:22 pm nga interesanti

mu duk nji deklarate shum pakuptim kjo e ministrit Olldashi Shocked

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi