ILIRIADA PORTAL

Bruksel, Shqipėria anėtare e EURO-MED

Shko poshtė

18032009

Mesazh 

Bruksel, Shqipėria anėtare e EURO-MED




Dy javė para anėtarėsimit me tė drejta tė plota nė NATO, Shqipėria hedh dhe njė hap tjetėr mė pranė integrimit nė familjen evropiane, me anėtarėsimin nė Asamblenė Parlamentare tė Mesdheut, EURO-MED. Lajmi zyrtar iu bė i ditur dje Kryetares sė Kuvendit dhe delegacionit parlamentar qė e shoqėron atė, gjatė punimeve tė Asamblesė Parlamentare tė Mesdheut, nė Bruksel. Asambleja pėrbėhet nga 260 anėtarė, 130 mes tė cilėve anėtarė tė parlamenteve kombėtare tė BE-sė dhe anėtarė tė PE-sė, si dhe 130 anėtarė tė parlamenteve tė vendeve tė Mesdheut. Topalli mbajti edhe njė fjalim nė kėtė Asamble, nė kuadėr tė ēėshtjes sė krizės globale financiare. Kryeparlamentarja pati disa takime me pėrfaqėsues tė Parlamentit Evropian, por dhe me krerėt e parlamenteve tė vendeve anėtare tė EMPA-s
panorama
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23633
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Bruksel, Shqipėria anėtare e EURO-MED :: Komentet

Mesazh prej Wed Mar 18, 2009 6:19 pm nga neni 55

ēfar fiton shqipria nga kjo????????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi