ILIRIADA PORTAL

Gjermani, arrestohen 2 veta pėr spiunazh nė Kosovė

Shko poshtė

19032009

Mesazh 

Gjermani, arrestohen 2 veta pėr spiunazh nė Kosovė
Shtutgart - Prokuroria gjermane akuzon dy persona se i kanė dhėnė informacione sekrete tė qeverisė gjermane personave tė lidhur me krimin e organizuar apo me shėrbime tė huaja tė zbulimit nė Maqedoni dhe nė Kosovė. Anton Robert K, 42 vjeēar nga Gjermania, gjatė kohės qė ka punuar nė misionin diplomatik gjerman nė Kosovė, i ka dhėnė informacione sekrete 28 vjeēarit Murat A. nga Maqedonia. Ky i fundit punonte si pėrkthyes i diplomatit gjerman. Tė dy personat janė arrestuar nė zonėn e Shtutgartit dhe rrezikojnė dėnime nga 5 deri nė 10 vjet burg. Tė dy personat, emrat e plotė tė tė cilėve nuk janė publikuar, janė arrestuar nė fillim tė kėtij muaji nė Shtutgart dhe janė paraqitur para trupit gjykues kėtė tė martė.
avatar
emigranti

Numri i postimeve : 894
Reputation : 5
Points : 19674
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi