ILIRIADA PORTAL

Rusia pėrdor Barak Obamėn pėr njė spot akulloreje

Shko poshtė

22032009

Mesazh 

Rusia pėrdor Barak Obamėn pėr njė spot akulloreje
MOSKE- Nuk ėshtė hera e parė qė imazhe tė Barak Obamės pėrdoren pėr publicitet, por reklama pėr akulloren “Duet” e agjencisė ruse Voskhod ka pėrhapur njė lumė me polemika. Slogani pėrpara njė Obame tė animuar qė bėn shenjėn e fitors me nė sfond Shtėpinė e Bardhė citon “Tė gjithė flasin-E zezė brenda sė bardhės! Cokollatė brenda vaniljes! Kjo ėshtė shija e javės”.
Nga Rusia slogani ėshtė reklamuar edhe nė gjuhė tė tjera duke shpėrthyer kėshtu njė skandal. “Bėhet fjalė thjesht pėr racizėm” akuzojnė shumė persona qė janė njohur me reklamėn. Por, autori i spotit, rusi Andrei Gubaidullin, u shpreh se “ nė Rusi kjo nuk ka domethėnie raciste, ėshtė thjesht njė batutė. Por fjala “ shija e javės” ėshtė komentuar shumė dhe ėshtė nėnkuptuar se “fenomeni Barak Obama nuk do tė zgjasė shumė, por duron pak”. Nė Rusi, imazhi i Obamės ėshtė pėrdorur edhe pėr njė klinikė dentare qė nė kėtė rast ka pėrdorur sloganin “demokracia dentare”. Kurse ne Gjermani per nje reklame ushqimi qe titullohej "gishtat e Obames"
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rusia pėrdor Barak Obamėn pėr njė spot akulloreje :: Komentet

Mesazh prej Sun Mar 22, 2009 1:53 am nga ilda

menyre efektive marketingu...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi