ILIRIADA PORTAL

Rama: Pse jam ne gare per pushtet

Shko poshtė

23032009

Mesazh 

Rama: Pse jam ne gare per pushtet
Denis Dedej
"Une nuk jam ne kete gare per t'u ngjitur ne qeveri bashke me disa te tjere, por jam ne kete gare per te transformuar kete vend ne mes te Evropes, ku nena jone na ka lindur dhe Zoti na i ka dhene te gjitha, per te qene njesoj si te tjeret". Kjo eshte deklarata e bere nga kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, gjate vijimit te takimeve te tij paraelektorale me vullnetaret socialiste ne Tropoje. I shoqeruar nga deputetet socialiste Klosi dhe Harasani, lideri i selise roze, ne fjalen e mbajtur ne pallatin e kultures se Bajram Currit i ka ftuar qe te gjithe se bashku t'i japin jete nje bashkimi te madh qytetaresh qe tashme ka nisur te shtrihet ne te gjithe vendin. "Per t'i dhene fund keshtu nje loje qe luhet prej 18 vjetesh ne kurriz te qytetareve dhe per te ndertuar nje qeverisje per qytetaret", u beri thirrje per bashkim, duke argumentuar keshtu se pse partia e drejtuar nga kryesocialisti duhet te fitoje zgjedhjet parlamentare te 28 qershorit. Sipas tij, ajo zone i ka vene ne dispozicion levizjes kunder diktatures komuniste dhe pro Shqiperise si gjithe Evropa, thuajse te gjithe djemte dhe vajzat e veta. "Sot, kjo zone vazhdon te mbetet e harruar, vazhdon te mbetet jashte rrugeve te zhvillimit, vazhdon te mbetet jashte rrugeve te mireqenies dhe punesimit", theksoi Rama gjate fjales se mbajtur ne Bajram Curr. Ai nenvizoi se keto zgjedhje jane nje udhekryq mes se shkuares dhe se ardhmes. "Jane mundesia ideale per t'i dhene jete nje bashkimi njerezish, qe kane vendosur te jetojne ne kete vend, apo qe nuk kane mundesi tjeter pervecse te jetojne ne kete vend dhe qe nuk duan te mbeten deri ne fund te jetes se tyre, peng i lojes se interesave te te njejteve personazhe dhe oborre familjare e klanore, sa djathtas e sa majtas", vleresoi rendesine e zgjedhjeve kreu i selise roze. Gjate udhetimi te tij, Rama tregoi per njohjen e nje djali qe i kishte kaluar te 30-tat, por qe kur ishte 12-vjec ishte nisur nga nje fshat i thelle ne Veri te Shqiperise, per te dale matane kufijve ne Greqi, per te mbledhur molle dhe per te marre leke qe t'ua kthej familjareve te vet ne ate fshat te thelle. "E pra, shembulli i ketij djali dhe gjithe atyre djemve dhe vajzave, qe kane care boten duke u nisur zbathur, pa ditur as rrugen dhe qe kane perballuar veshtiresi e sakrifica te jashtezakonshme, duke afirmuar se ne shqiptaret jemi ne gjendje t'ia dalim, eshte nje shembull qe mjafton per te thene sot, se se bashku ne mund t'ia dalim", drejtoi thirrjen per bashkim, kryetari i Partise Socialiste.
Koha Jone
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24853
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Rama: Pse jam ne gare per pushtet :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 11:59 am nga blu

EDVIN RAMA eshte shembelltyra e diktatorit HOXHA dhe po ju jap disa fakte. Te dy erdhen nga PARISI pa leke ne xhepa. Te dy hiqeshin te ndershem dhe thonin se ne xhepat e tyre ska leke te vjedhura(kujtoni shprehjen e RAMES qe Ska bir kurve te gjej leke te te tjereve ne xhepat e mi ). Edhe ENVERI edhe RAMA eliminuan bashkpunetoret me te ngushte , i pari pushkatoi burrin e motres Bahri Omarin edhe shume te tjere , i dyti eliminoi ate qe e futi ne politike FATOS NANON , e PETRO KOCIN e shume kantidate te forte per NR 1 te PARTISE dhe afroi impotente si ERJON VELIAJ e ca GAY99.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 1:26 pm nga ADMIN

Blu ,perse u eleminua Fatos Nano ,ai qeni iku vete ,jeton diku ne riviera te Frances me djersen e popullit kurse Emershuari i zhduku me 100 shoke te tij

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 1:46 pm nga blu

Ai nga PS-ja iku vet por kur i kerkoj votat e PS-se per te kandiduar si president EDVINI i tha jo . Ky per mua eshte eleminimi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 4:58 pm nga ADMIN

Ju kuptoj plotsisht ,eliminimet qe po ben ai jane shume te komplikuara ,por jam plotsisht i sigurte qe ai nuk do te fitoj sepse populli shqiptar nuk jane injoranta por shume te edukuar ne demokraci tani dhe me nje inteligjence kohore

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 5:09 pm nga blu

Edhe une nuk kam simpati per Nanon dhe e di dhe nuk behet fjale se do fitonte por e kam te xhesti i RAMES .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 5:33 pm nga ad

Rama duhet pare si nje rrezik per vendin, ēdo perpjekje per tu orvatur rreth teorive te tij eshte nje humbje kohe sepse paraktikat e tij ne krye te bashkise Tirane kane treguar dhe tregojne se kemi te bejme me nje njeri teper te demshem per shoqerine shqiptare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 7:14 pm nga shqiptari

Rama duhet pare si nje rrezik per vendin, ēdo perpjekje per tu orvatur rreth teorive te tij eshte nje humbje kohe sepse paraktikat e tij ne krye te bashkise Tirane kane treguar dhe tregojne se kemi te bejme me nje njeri teper te demshem per shoqerine shqiptare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 7:19 pm nga ADMIN

Teuta une nuk do ta quaj nje humbje kohe sepse sot ne jemi ne demokraci dhe cdo cili ka te drejte per te aplikuar ne postet (detyret) e mesipert ,por une jam shume dakort me ty sepse Strategjite e Edi Rames jane nje rrezik per popullin shqiptar ,dhe per te ardhmen e shqiperise ,por duhet qe te kemi para syshe qe keto gjera edukojne popullin shqiptar dhe praktikojne per vendimet e ardhshme ne votat e lira ,do te ishte katastrofe sikur mos te kemi shume parti ne zgjedhje ,edhe nje here experjenca e popullit tone te mrrekullueshem shqiptar do te vendosin te ardhmen e shtetit tone ne votat e lira te qershorit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 7:29 pm nga ad

ideja eshte te mos humbim kohe duke analizuar teorite e tij te huazuara por te analizojme punen e tij dhe ta vlersojme ate ne baze punes jo te llafeve dhe premtimeve te kota

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Mar 24, 2009 9:52 pm nga flutura

ideja eshte te mos humbim kohe duke analizuar teorite e tij te huazuara por te analizojme punen e tij dhe ta vlersojme ate ne baze punes jo te llafeve dhe premtimeve te kota
kjo duhet bere per te gjithe politikanet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Mar 24, 2009 10:12 pm nga lidabica

Rama eshte nje Enverist i tmerrshem dhe shume i rrezikshem

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Mar 24, 2009 10:14 pm nga flutura

Kjo po shifet ēdo dite. Nje njeri qe mban ne krah skender gjinushin veni vize.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 4:51 pm nga lidabica

o flutura ,por para pak kohesh ,djali i Gjinushit eshte krahu i djathte i Edi Rames,keshilltari tjeter i besuar dhe shume i afert me te ,sikurse edhe Endri Fuga.Shkon nga shkon keta po njelloj me njeri tjetrin ,arre e pale dhe kunder ketij populli .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 4:58 pm nga ADMIN

lidabica shkruajti:Rama eshte nje Enverist i tmerrshem dhe shume i rrezikshem

Lidabica nuk mund ta hell poshte as nje njeri qe merr vesh nga politika sot ne shqiperi ,por mos harro se plularzmi politik eshte demokracia ,ne vitin 1992 ne Sh.B.A 5 miljon popull votuan per partine KOMUNISTE ,pra Edi Rama ka te gjitha te drejtat te shprehin mendimet e veta per te ardhmen e shqiperise ,tani mvaret nga populli sa i besojme genjeshtrave te tij dhe sa e duam neve DEMOKRACINE

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 6:19 pm nga lidabica

Pse ka pas Parti Komuniste ne bote si kjo e jona,Porta?
Po pse ne emer te ide4aleve komuniste a jane bere krimet si tonat ne Amerike? Nuk e di.......m.gj.a. cdo gje ben vaki edhe ketu tek ne,por uroj qe shqiptaret te mos e bejne kete gabim.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 7:27 pm nga ADMIN

lidabica shkruajti:Pse ka pas Parti Komuniste ne bote si kjo e jona,Porta?
Po pse ne emer te ide4aleve komuniste a jane bere krimet si tonat ne Amerike? Nuk e di.......m.gj.a. cdo gje ben vaki edhe ketu tek ne,por uroj qe shqiptaret te mos e bejne kete gabim.

Apsulutisht qe populli shqiptar nuk do ta beje kete gabim ,ata do te ngrejne zerin e tyre te bukur dhe do ti thone me koken lart qe shporru o klyshi i komunizmit sepse erdhi dita qe rrezet e diellit te demokracise te ndrisin permbi shqiperine dhe popullin e mrrekullueshem SHQIPTAR

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 8:48 pm nga bulqizaku

or port or lum vllai ene ne kemi tdrejt me than menimet tona ene menimi jon osht si rama osht faqia e zeze e shqiptarve

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 9:40 pm nga ADMIN

bulqizaku shkruajti:or port or lum vllai ene ne kemi tdrejt me than menimet tona ene menimi jon osht si rama osht faqia e zeze e shqiptarve
Plotsisht e drejte ,e drejta e mendimit dhe e fjales e ben popullin tone dhe shtetin tone aq edhe me te forte dhe te sigurte ,une nuk po kundershtoj per as edhe nje gje vetem po them te gjitheve se cdo njeri ka te drejte ,dhe ne kete rast edhe DHOMI i klyshave komunisrte ,pra kesaj i thome DEMOKRACI TE VERTETE

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 11:03 pm nga blu

Ky demagog hiqet sikur i vjen keq per emigrantet dhe na tregon historine e nje djali qe mbledh molle ne GREQI , por fsheh historite e tjera me emigrantet qe vijne ne bashkine e TIRANES dhe nuk u jep certifikata pa paguar taksat . Nese te vjen keq cliroi nga taksat emigrantet meqe ata paguajne njehere taksa ne vendet ku jetojne.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 26, 2009 2:38 am nga ADMIN

blu shkruajti:Ky demagog hiqet sikur i vjen keq per emigrantet dhe na tregon historine e nje djali qe mbledh molle ne GREQI , por fsheh historite e tjera me emigrantet qe vijne ne bashkine e TIRANES dhe nuk u jep certifikata pa paguar taksat . Nese te vjen keq cliroi nga taksat emigrantet meqe ata paguajne njehere taksa ne vendet ku jetojne.

Blu nuk po kuptoj !!cfare taxash kerkon ky per certifikata!!? ,tarifen prej 12 mije lekve qe kushton puna e puntorit apo ndonje tax tjeter.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 26, 2009 10:31 am nga lidabica

ky hajdut nuk te jep ēertifikaten e lindjes apo ēdo lloj ēertifikate qe merret ne lagje ,pa paguar taxen e pstrimit te televizorit ,e ku di une se ē'fare tjeter.....Mire ne qe jetojme ketu po me emigrantet ē'kerkon...apo rrip te rrjep se kane keta emigrante(qe ju del qumeshti i nenes atje ku punojne,ne dhe te huaj.....
Eh...po i behet vone shume atij....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 26, 2009 12:12 pm nga blu

E kam fjalen per taksen e pastrimit e gjelberimit .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi