ILIRIADA PORTAL

Publikoi detaje tė dosjes, Fatmir Mediu padit kryeprokuroren, Ina Rama

Shko poshtė

23032009

Mesazh 

Publikoi detaje tė dosjes, Fatmir Mediu padit kryeprokuroren, Ina Rama
TIRANE-Avokatėt e tė pandehurit, Fatmir Mediu, kanė deklaruar sot se kanė ngritur padi penale nga kryeprokures, Ina Rama, dhe prokurorit tė dosjes "Gerdeci", Sokol Stojani. Gjatė njė konferencė pėr shtyp, dy avokatėt Petrit Serjani dhe Ardian Visha janė shprehur se ish ministri i Mbrojtjes Mediu, ka paraqitur nė Prokurorinė e Tiranės njė kallėzim penal pėr Prokuroren e Pėrgjithshme Ina Rama.
Sipas tyre, akuza ėshtė pėr publikim tė detajeve tė dosjes "Gerdeci", ku i pandehur ėshtė edhe ish-ministri i Mbrotjes, Fatmir Mediu. "Ina Rama gjatė njė emisioni televiziv ka bėrė tė ditur fakte hetimore, gjatw kohės qė dosja ishte ende e pambyllur", thanė avokatėt.
Po kėshtu i paditur nga Mediu ėstė edhe prokurori qė e ka hetuar atė, Sokol Stojani. Sipas avokatėve, prokurori Stojani gjatė emisionit 'Opinion', ku i ftuar ishte Farmir Mediu dhe njė panel gazetarėsh, prokurori i ka bėrė SMS gazetarėve tė panelit duke iu sugjeruar pyetjet qė duhet ti bėnin Mediut nė emisionin e drejpėrdrejtė televiziv.
shekulli
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Publikoi detaje tė dosjes, Fatmir Mediu padit kryeprokuroren, Ina Rama :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 5:01 pm nga blu

Prokuroria ka vite qe i shet dosjet per botim te gazetat e majta .Nuk i mjaftojne milionat qe marrin nga pislleqet por jane bere dhe korespondente gazetash prokuroret?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 23, 2009 5:06 pm nga ad

Me beri shume pershtypje nje veprim i tille nga ana e prokurorise. Jam ēuditur nga nje akt i tille qe eshte shkelje e rende e proēedures penale dhe po ēuditesha pse avokatet e Mediut nuk po rreagonin.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi