ILIRIADA PORTAL

Bumēi: Qeveria nuk do tė njohė lejet e ndėrtimit tė lėshuara nga Rama

Shko poshtė

23032009

Mesazh 

Bumēi: Qeveria nuk do tė njohė lejet e ndėrtimit tė lėshuara nga Rama
Pas betejes me miratimin e buxhetin e bashkise, Partia Demokratike e ka zhvendosulur betejen e saj politike me kryebashkiakun Edi Rama tek dhenia e lejeve te ndertimit ne kryeqytet. Grupi parlamentar demokrat ka denuar nepermjet zedhenesit Aldo Bumci, miratimin e disa leve te ndertimit nje dite me pare nga Keshilli Rregullues i Territorit te Tiranes. Sipas Bumcit, lejet e ndertimit jane vijimi i korrupsionit nga ana e krybashkiakut Edi Rama dhe si te tilla qeveria nuk do t’i njohe ato.
“Grupi parlamentar i PD dėnon kėtė akt amoral, tė paligjshėm, si njė megakorrupsion tė zotit Rama si dhe informon ndėrtuesit tė cilėt kanė marrė kėto leje se praktika e ditės sė festės nuk do tė pranohet nga kjo shumicė qeveritare prandaj t’I kėrkojnė zotit Rama t’u kthejė mbrapsht kaparin dhe rryshfetin qė u kanė dhėnė ditėn e djeshme. Me kėtė veprim Edi Rama faktoi edhe njė herė se politika e re ėshtė politikė e rryshfetit, me kėtė veprim ai u kėrkoi qytetarėve tė Tiranės dhe tė mbarė Shqipėrisė se pse ai nuk e dorėzon planin rregullues tė Tiranės” tha Bumci.
bota sot
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi