ILIRIADA PORTAL

LSI-ja “thith” 340 anėtarė

Shko poshtė

25032009

Mesazh 

LSI-ja “thith” 340 anėtarė
Tiranė -Kryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim Ilir Meta, ishte i pranishėm nė Fier me rastin e anėtarėsimit tė 320 anėtarė tė rinj, nė kėtė forcė politike. Kreu i LSI-sė, pasi falėnderoi 320 anėtarėt e rinj qė i janė bashkangjitur LSI, bėri njė apel “se ėshtė Koha pėr Veprim”. Ky ėshtė apeli-tha Meta-qė bashkon gjithnjė edhe mė shumė shqiptarėt rreth LSI-sė dhe koalicionit tonė dhe qė bashkon me ne dhe gjeneratėn mė tė re.

“Vendi ka nevojė pėr punėsim, vendi ka nevojė pėr njė drejtim me ambicie tė mėdha, por edhe pėr ata qė kanė dhėnė prova qė mund ta fusin Shqipėrinė nė rrugėn e progresit-theksoi Meta, duke shtuar se tė rinjtė kanė nevojė pėr mė tepėr mundėsi sesa ofrohen sot pėr tė ardhmen e tyre.

Sipas liderit tė LSI, kėto realitete kėrkojnė veprime tė menjėhershme, konkrete, tė pėrgjegjshme qė do integrojnė jo vetėm njerėzit pa pėrkrahjen e shtetit, por tė gjithė shqiptarėt. “Ėshtė Koha pėr Veprim nė mėnyrė qė ndryshimi tė jetė i prekshėm, nė mėnyrė qė ndryshimi tė jetė vėrtetė ai qė do i bėjė shqiptarėt jo vetėm tė dėgjojnė fjalėn ndryshim mė shumė, por tė jetojnė shumė mė mirė, sesa dje”-vijoi Meta.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23658
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

LSI-ja “thith” 340 anėtarė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 5:36 pm nga bulqizaku

kto jan tu u munu kush tja fuse ma shum shoqi shoqit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 25, 2009 10:43 pm nga blu

Qenka ndeshje e forte PS-LSI. Nje ish basketbollist me nje shtangist. Kush do fitoje ?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 26, 2009 4:37 pm nga lidabica

Edhe ky Meta.....pefffff,me gjymtyre allosoj...si i ka ashtu mbase te shkurter,ku di une se si.....mua me neverit.Ishte more zoteri ky kryeminister e ē'beri...nje hiē.Po na ben si interesant tani...nuk e di si i shkojne mbrapa,sa i rren mendja keta budallenj....a mund te ma mbushe mua ai mendjen me llogjet e tij boshe?????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi