ILIRIADA PORTAL

Struge, tjeter incident nderetnik ne shkolla

Shko poshtė

28032009

Mesazh 

Struge, tjeter incident nderetnik ne shkolla
Struge, tjeter incident nderetnik ne shkolla
27/03/2009 20:05

Nje tjeter incident nderetnik mes nxenesve te shkollave ka tronditur sot Strugen. Nje rrahje masive qe ka perfshire rreth 60 nxenes shqiptare dhe maqedonas ka perfunduar me tre adoleshente te lenduar.
Sipas informacioneve te fundit, behet fjale per dy shqiptare dhe 1 maqedonas, qe pasi jane mjekuar ne spital jane liruar per t’u mjekuar ne shtepi.

Burime policore lokale bejne te ditur se fale nderhyrjes se forcave te rendit u shmang nje degjenerim i situates.

Lidhur me ngjarjen agjentet e policise maqedonase kane filluar hetimet ndaj disa nxenesve qe dyshohet se kane nxitur perleshjen.

Ne Struge, pas nje vendimi te qeverise se Shkupit, nxenesit shqiptare dhe ata maqedonas e zhvillojne mesimin te ndare ne turne.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18540
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi