ILIRIADA PORTAL

Mė 4 prill, Shqipėria nė NATO, Tirana nė festė

Shko poshtė

30032009

Mesazh 

Mė 4 prill, Shqipėria nė NATO, Tirana nė festė
Tiranė - 4 prilli i vitit 2009 shėnon edhe datėn kur shqiptarėt realizojnė ėndrrėn e tyre disa vjeēare pėr tu bėrė pjesė e aleancės mė tė madhe tė sigurisė. Samiti i Strasburh Keln pritet tė zyrtarizojnė ftesėn qė Shqiperia ka marrė pėr tu bėrė pjesė e kėsaj aleancė me vlera tė jashtėzakonshme. Kreu i shtetit Bamir Topi, kryeministri Sali Berisha, kryeparlamentaria Jozefina Topalli, ministri i mbrojtjes Gazmend Oketa, kreu i grupit parlamentar Astrit Patozi por edhe kryetaria e ligjvėnėsve socialistė Valentina Leskaj pritet tė pėrfaqėsojnė Shqipėrinė nė kėtė samit, i cili ėshtė historik pėr vendin. Shqipėria por veēanėrisht kryeqyteti janė mbushur me dekorin e festės me rastin e hyrjes tonė nė NATO. Rrugėt, sheshi pėrpara bustit tė ish-diktatorit por edhe tė gjithė ambientet e tjera jėnė mbushur me logon e kėsaj aleancė. Kuvendi i Shqiperisė pa dyshim qė ka zėnė peshėn mė tė madhe tė kėtij dekori madhėshtor i cili e mbush shqiperinė me vlera, siguri dhe mė shumė dinjitet. Konsenusi i tė gjithė klasės politike pėr kėtė arritje ia shton edhe mė shumė bukurinė festės sė tė gjithė shqiptarėve. Media nga ana tjetėr do tė jetė prezente nė punimet e kėtij samiti tė jashtėzakonshėm ku shqiperia dhe kroacia pritet tė marrin ftesėn pėr tu rrjeshtuar pėrkrah 26 vendeve tė NATO-s me tė drejta tė plota.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25521
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Mė 4 prill, Shqipėria nė NATO, Tirana nė festė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Mar 30, 2009 12:12 pm nga lidabica

RROFTE SHQIPERIA EUROPIANE !!!
MBARE E MIRE PER TE GJITHE SHQIPTARET KUDO QE JANE !!!
KJO ESHTE NJE NGJARJE ME RENDESI TE MADHE HISTORIKE ,KU ROLIN PROTAGONIST E MBAN QEVERIA E DJATHTE E SALI BERISHES.
URIME-URIME-URIME

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 30, 2009 12:15 pm nga ad

[b]RROFTE SHQIPERIA EUROPIANE !!!
MBARE E MIRE PER TE GJITHE SHQIPTARET KUDO QE JANE !!!

KJO ESHTE NJE NGJARJE ME RENDESI TE MADHE HISTORIKE ,KU ROLIN PROTAGONIST E MBAN QEVERIA E DJATHTE E SALI BERISHES.
URIME-URIME-URIME
Very Happy

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 30, 2009 7:04 pm nga dini

Urime,urime,urime,urime
Rroftė Shqipėria

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 30, 2009 7:19 pm nga flutura

Padyshim qe te gjithe shqiptaret jane gezuar por mesa duket jo te gjithe shqipfolesit i gezohen ketij fakti.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 30, 2009 7:35 pm nga Drini

urime urime cheers

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Mar 30, 2009 10:09 pm nga gerrard

Hyrja e Shqiperise ne NATO eshte nje deshire dhe kontribut pothuajse i te gjithe shqiptareve. Ate dite qe Shqiperia do te jete pjese e BE-se me kopetenca te plota do te ralizohet nje enderr e shume shqiptareve. Une me te gjitha forcat dhe mundesite i mija personale dhe profesionale jam munduar qe te kontriboj ne permirsimin e imazhit te vendit tim aty ku kam jetuar dhe punuar. Me 4 prill do te ralizohet nje nder tre endrrat e jetes sime profesionale, ndersa per te dyten ndoshta do te duhet te pres akoma edhe pak.
Jam i sigurt se per pjesen me te madhe te shqiptareve do te jete nje dite e shenuar, do te kete edhe nga ata qe do te "hypin ne qerren e fitimtareve" apo ndoshta ndonje nostalgji te larget, por sidoqofte emocionet do te jene teper te medha.
Shqiptaret nuk duhet te mendojne se me hyrjen ne NATO rruga per ne BE eshte e hapur, nuk ka asnje lidhje mes NATO-s dhe BE-se, Turqia ka 30 vjet qe eshte ne NATO dhe shume uje do te kaloje poshte urave deri ate dite qe do te hyje ne BE. E them kyte per te gjitha ata qe mund te keqkuptohen ap te bejne konfuzion mes ketyre dy organizatave.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi