ILIRIADA PORTAL

Ish te perndjekurit, shtyhet votimi

Shko poshtė

31032009

Mesazh 

Ish te perndjekurit, shtyhet votimi
Ish te perndjekurit, shtyhet votimi


Eshte shtyre per seancen e ardhshme votimi per amendamentet e ligjit per ish te perndjekurit politik.

Projektligji u votua ne parim dhe nen per nen nga deputetet e mazhorances, nderkohe qe pritej te behej votimi ne teresi i tij.

Opozita paralajmeroi qendrimin kunder, nderkohe qe kishte braktisur sallen perpara votimit perfundimtar.

Gjate seances nisma ligjore eshte mbrojtur nga vete kryeministri Berisha i cili i cilesoi ndryshimet si nje akt te madh njerezor.

“Amendamentet jane standard per ligjin, me to behet nje akt i madh njerezor. Eshte trilluese te thuhet se ne po shperblejme kriminele lufte. Perkundrazi, shperblejme viktimat e krimeve kunder njerezimit”, ka deklaruar Berisha.
avatar
ADMIN

Numri i postimeve : 3205
Age : 48
Reputation : 17
Points : 18530
Registration date : 19/10/2008

Shiko profilin e anėtarit http://ILIRIALIVE.COM

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi